Черкаські видавництва презентували книжкові новинки

16 червня 2018, 13:21

Черкаські видавництва не часто дивують новинками. "Нова Доба" підготувало добірку новинок, які видали черкаські видавництва на різноманітний смак.

Книга "Святиня. Чернеча гора та стародавній монастир Канівський", яка вийшла у видавництві "ІнтролігаТОР", висвітлює історію духовного центру України з давніх часів і донині. Багато ілюстроване видання є глибинним осмисленням автором величезної кількості вітчизняних і зарубіжних документальних, історичних, літературних, мемуарних та фольклорних джерел. Дослідження розкриває пошановувачам національної Святині України велич Чернечої-Тарасової гори.

У книзі "На прабабусинім весіллі", що побачила світ у видавництві "ІнтролігаТОР", висвітлюються традиції українського весілля в центральній Україні з кінця ХІХ ст. і донині. Упорядник – Т. М. Горідько. Видання зацікавить широке коло читачів, пошановувачів українських традицій і звичаїв.

У своїй новій книзі, видавництва "ІнтролігаТОР", "Світограй" Марина Ісаєнко у поетичній формі запрошує дітей помандрувати країною квітів. Вивчаючи різноманіття і багатство квіткового світу, читачі не лише пізнають невідомі й рідкісні види, але й дізнаються про їх властивості та красу. За допомогою запитань авторка спонукає школярів до глибшого вивчення світу рослин.

У навчальному посібнику Василя Мельниченка "Черкащина в добу Української революції 1917–1921 рр.", що вийшов у видавництві "Вертикаль", на основі проблемно-хронологічного методу висвітлюють події Української революції 1917–1921 років, які відбувалися на Черкащині в контексті історії України цього періоду, а також висвітлюють участь черкащан у боротьбі за незалежність і соборність України. Зміст посібника доповнюють вміщені в ньому документи, хронологічна таблиця подій, перелік історичних місць доби революції, ілюстративний матеріал. Зміст і виклад матеріалу відповідає вимогам програми з історії України для навчальних закладів усіх типів, передусім загальноосвітніх. Посібник розрахований на учнів, студентів, учителів та викладачів навчальних закладів, а також широкий загал читачів, які прагнуть повніше пізнати історію рідного краю і України.

У книзі Анатолія Чабана "Щедрий стіл Середньої Наддніпрянщини", що опублікувало видавництво "Вертикаль", на основі ґрунтовного дослідження джерел, дослідницької та художньої літератури висвітлено систему харчування населення Середньої Наддніпрянщини в історичній ретроспективі, становлення традицій приготування страв та етикету споживання. Проаналізовано як із чого готували страви, кухню і кухонний інвентар, систему обрядових, традиційних та призабутих страв та напоїв.

У книзі Людмили Дідук "Тобі вклоняюся доземно, село моє рідне, моя ти земле", що вийшла у видавництві "Брама-Україна", представлено історію села Мокра Калигірка Катеринопільського району Черкаської області та життя калигірчан. В основу історії покладено відомості книги Л. К. Похилевича "Сказание о населенных местностях Киевской губернии", матеріали книги "Історія міст і сіл Української РСР. Черкаська область" 1961 року, власних досліджень документів Черкаського обласного державного архіву, свідчень жителів села з авторським доповненням і висвітленням стану розвитку населеного пункту від найдавніших часів до сьогодення. Доповненням до історичного матеріалу стануть і творчі доробки земляків, легенди, довідковий та фотоматеріали

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору