Черкаські вулиці збідніли на 105 тисяч гривень

14 вересня 2015, 14:28

люки кришки

Крадії кришок люків оглядових колодязів знову взялися за своє. Понад 40 чавунних кришок було викрадено на мережах водопостачання та водовідведення "Черкасиводоканалу" за останні півтора місяці, з них лише за вересень – 20 штук. А це разом понад 105 тис. грн. збитків комунальному підприємству, інформують у прес-службі відомства.

До всього таких зловмисників дуже рідко вдається знайти правоохоронним органам. Та днями працівники Соснівського райвідділу міліції затримали крадія при спробі здати кришку на брухт. Умілець намагався здати до прийомного пункту одну чавунну кришку, вже розбиту на шматки. Нині затриманий перебуває під вартою.

У юридичній службі "Черкасиводоканалу" зазначають, що викрадення люків – це крадіжка з метою отримання прибутку, тож такий злочин кваліфікується за ознаками частини 1 статті 185 Кримінального кодексу України, а у разі повторного викрадення – за 2 частиною цієї статті з більш суворим покаранням. У першому випадку крадіям загрожує арешт до 6-ти місяців або ж позбавлення волі строком до 3-х років, у другому – обмеження волі строком до 5 років чи позбавлення волі на той же термін. У тому чи іншому разі також мова йде і про відшкодування збитків.

Нині ж фахівці юридичної служби підприємства у межах 2-х кримінальних проваджень готують документи для подання цивільних позовів про стягнення збитків за відновлення 20-ти кришок.

Водночас, відкритий оглядовий колодязь – це завжди загроза для життя та здоров’я жителів міста, особливо для дітей. Значна частина колодязів знаходиться на проїжджій частині, їх відсутність може призвести до аварій на дорозі. Тому, побачивши відкритий люк чи ж зловмисників, підприємство просить черкасців повідомляти до диспетчерської служби "Водоканалу" (37-35-33) чи у правоохоронні органи 102.

Вгору