Черкаські власники нерухомості вже отримали майже 800 повідомлень про нараховану суму податку

19 липня 2016, 07:00

top-photo-2До 1 липня 2016 року, як це передбачає Податковий кодекс України, управлінням податків і зборів з фізичних осіб Державної податкової інспекції у м. Черкасах сформовано і надіслано громадянам та фізичним особам – підприємцям, які є власниками об’єктів нежитлової та житлової нерухомості, понад 800 податкових повідомлень - рішень про нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Сплачується цей податок 1 раз на рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення. Фактично, в поточному році для громадян-власників житла граничний термін сплати податку на нерухомість настане 29 серпня 2016 року.

“Станом на 15 липня 2016 року громадянами та фізичними особами – підприємцями сплачено майже 508 тис. грн. податку на нерухоме майно, з них понад 170 тис. грн. – за об’єкти житлової нерухомості та майже 338 тис. грн. – за нежитлову нерухомість”, - повідомила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.

Анна Білик нагадала, що оподаткуванню податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, підлягає загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Жителі м. Черкаси – громадяни та фізичні особи – підприємці - у 2016 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за ставками, визначеними на 2015 рік згідно з рішенням Черкаської міської ради від 22.01.2015 року № 2–672 “Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Черкаси”.

“Згідно з вказаним рішенням, розмір податку на нерухомість для черкасців становить 1% від мінімальної  заробітної  плати,  встановленої  на 01.01.2015р., за 1 кв. м., тобто - 12 грн.18 коп. за 1 кв. м. Податок нараховується не за всю площу, а лише за ті метри, які перевищують пільговий розмір”, - зазначила Анна Білик.

Відповідно до вказаного рішення, не оподатковується об’єкт (об’єкти) житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, такої площі:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.

Наприклад, за квартиру, площею 135 кв.м. сума податку становитиме 182,70 грн. Розраховується він наступним чином: 135 кв.м. – 120 кв.м. = 15 кв.м.; 15 кв.м.х12,18 грн.= 182,70 грн.

Цим же рішенням звільнено від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти нежитлової нерухомості некомерційного призначення фізичних осіб, які знаходяться виключно в межах присадибних ділянок.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є місцевим податком і, відповідно, надходить у розпорядження органу місцевого самоврядування та витрачається на потреби громади. У 2016 році внесено зміни у порядок нарахування податку на нерухомість, тому у 2017 році черкаські платники сплачуватимуть за свою нерухомість вже за новими правилами.

За інформацією Державної податкової інспекції у м. Черкаси

Коментарі

Вгору