Військовослужбовці, особи керівного і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, яким установлено інвалідність, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб керівного і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) в період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками − 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок (п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), пише "Нова Доба".
Розмір пенсії за віком визначають за нормами ст. 27, 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», він залежить від страхового стажу й заробітку особи. За наявності страхового стажу 35 років – для чоловіків і 30 – для жінок розмір пенсії не може бути менший від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Якщо страховий стаж перевищує, відповідно, 35 і 30 років, установлюють доплату за понаднормовий стаж.
До пенсії учасників бойових дій установлюються підвищення в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») та цільову грошову допомогу в розмірі 40 грн (Закон України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни»).
Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійної виплати (з урахуванням передбачених законодавством надбавок і доплат до пенсії, крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 165 % від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, виплачують щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Таким чином, право на дострокову пенсію за умови наявного необхідного страхового стажу мають військовослужбовці, які брали участь в АТО та досягли віку 55 років для чоловіків та 50 років для жінок.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram