Черкаські студенти викликали на допит кандидатів у депутати

21 жовтня 2015, 16:07
IMG_7410

Фото: Про все

Напередодні виборів до місцевих рад студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького вирішили зустрітися з кандидатами в депутати до обласної ради, щоб почути їхні програми розвитку області та зрозуміти, що вони збираються робити для Черкащини, отримавши мандат.  

Погодилися і завітали на такий собі студентський "допит" п'ять кандидатів у депутати: Олександр Черевко (БПП "Солідарність"), Оксана Циганок (ВО "Черкащани"), Геннадій Шевченко (ВО "Батьківщина"), Оксана Ковбоша (ВО "Свобода"), Марія Айгістова ("Радикальна партія Олега Ляшка").

Кожен з кандидатів представив себе та програму, з якою він балотується до облради, та відповів на запитання - інколи не дуже зручні, - які цікавили студентів.

Так, у "свободівки" Оксани Ковбоши студенти поцікавилися, чому кандидатка балотується на Черкащині, якщо родом вона з Миколаївщини, і мало що знає про наш край.

- Я займаюся політичною діяльністю у ВО "Свобода" та молодіжних громадських організаціях "СОКІЛ" та Студентська свобода" протягом 5 років. Попри те, що до цього часу я проживала в Миколаєві, моя діяльність тим чи іншим способом була пов'язана з Черкащиною. Але той факт, що я ще можу мало знати про цей край, нівелює те, що до облради я йду не сама, зі мною йде команда моїх побратимів, які будуть мені підказувати. Проживаю в Черкасах з цього року, - зазначила Оксана Ковбоша.

IMG_7444

Фото: Про все

Представника БПП "Солідарність" студенти запитали, яке основне завдання повинен виконувати керівник області. На що колишній очільник Черкащини, який протягом 5 років керував областю, Олександр Черевко відповів, що основне завдання - залучення державних, банківських, приватних та іноземних інвестицій.

- Інвестиції розвивають виробництво, дають робочі місця та відрахування до бюджету. У цьому талант керівника - до надходжень з державного бюджету додати залучені інвестиції, - пояснив Олександр Черевко.

У кандидата від "Батьківщини" молодь поцікавилась, кого він бачить своїм конкурентом на цих виборах. На що Генадій Шевченко відповів, що присутні сьогодні у залі кандидати до облради не є конкурентами один для одного.

- Сьогодні закон передбачає конкуренцію всередині партії. Тому, наприклад, я не бачу конкуренції у своїй товаришці, з якою ми робили революцію, яка приїздила до мене в Маріуполь, - Оксані Циганок, незважаючи на те, що вона йде він іншої партії. Ми всі товаришуємо. А серед АТОвців ми діємо за таким принципом: кожен балотується від партії, від якої хоче, а коли ми зберемося разом у раді, то будемо голосувати для вас.

До сміху довела студентів у залі відповідь кандидата від Радикальної партії на запитання: "Хто фінансує вашу виборчу кампанію?".

- Мою кампанію?... Особисто? Ну...як, - засміялася Марія Айгістова. - Я сама фінансую. А що?

IMG_7408

Фото: Про все

Окрім загальних запитань до кандидатів студентів ЧНУ ім. Б. Хмельницького хвилювало те, як бачать претенденти на депутатські крісла вирішення проблеми функціонування навчального корпусу у центрі Черкас, який через пожежу на початку 90-х років досі стоїть занедбаний.

За словами Олександра Черевка, є три варіанти фінансування реконструкції навчального корпусу.

- Мені це питання близьке - коли я працював головою Черкаської ОДА, ми виділяли з обласного бюджету кошти на реконструкцію цього приміщення. Щодо фнансування, то є три варіанти. Перший варіант – це держфінансування, але на сьогодні його просто немає. Другий варіант – це інвестор, і ми пропонували фінансування 50 на 50, щоб половину відремонтував інвестор, половину ми взяли на себе. Третій варіант – це міський та обласний бюджет. Це по суті завдання для нас від наших виборців. Тому,  якщо ми будемо обрані до облради, то це питання обовязково піднімемо. Мені вдалося провести через облраду програму підтримки нашого університету і частково ми можемо отримати допомогу від облбюджету, - відповів кандидат від «Солідарності».

Поділитись

Коментарі

Вгору