Команда вчителів та учнів черкаської спеціалізованної школи №3 вдало виступила у другому Національному конкурсі “Genius Olympiad Ukraine 2023 “, посівши третє місце. Загалом навчальний заклад подав на конкурс та зареєстрував 24 проєкти в номінаціях “Наука”, “Креативне письмо”, “Мистецтво“, “Бізнес“, “Короткометражний фільм”.
Проєкт “Genius Olimpiad Ukraine“ вважається олімпіадою для юних геніїв. Він є найпрестижнішим конкурсом, зокрема, екологічного спрямування для учнів старших класів. Тож, творчо-наукове змагання мало всі мотиваційні передумови для черкаської школи, яка спеціалізується саме на поглибленому опануванні біології та інших природничих наук. Олімпіада геніїв проводиться щорічно в США починаючи з 2011 року.
Як зазначила вчитель біології Людмила Довгаль, минулого року навчальний заклад пройшов процедуру афіліації та здобув статус локального осередку “Школи олімпіади геніїв“. Нині третя школа є єдиною такою школою на теренах Черкащини.
У 2022 році команда юних науковців та їхніх керівників посіла четверте місце та увійшла до ТОП-5 українських навчальних закладів під егідою "Genios" в Україні. Враховуючи те, що нині суперниками черкащан виступили знані столичні навчальні заклади та інші потужні школи країни, нове досягнення наукової спільноти черкаської третьої школи можна вважати потужним результатом.
"У школі склалася дуже професійна компанія, якій не страшно нічого, - розповідає Людмила Довгаль. - Перший сезон починали тоді, коли ми не передбачали, що нашу країну спіткає така страшна біда, як війна. Ми реєструвались для участі в першій олімпіаді, афілійованій в Україні, коли ще був мирний час. Цього року, попри відключення електроенергії, тривоги та небезпеку від постійних обстрілів, ми знову провели величезну роботу, і я вдячна всім, хто долучився до цього процесу, повірив у себе і можливості перспективного творчого змагання".
Директор навчального закладу Валерій Завіновський пояснює, що проєкти від третьої школи були зареєстровані ледь не за три години до дедлайну. Коли і так бракувало часу, школу раптом замінували.
"Ми представили на цьогорічний конкурс 24 проєкти, - каже Завіновський. - Те, що не всі вони потрапили в призові, не говорить ні про що. Це говорить лише про те, що жюрі надавало перевагу тим проєктам, які були пов’язані з війною. Але ті, що не отримали переможних місць, не втратили своєї науковості, їх можна ще доробити та вдосконалити. До речі, команда черкаської третьої школи подала на конкурс найбільше проєктів серед всіх учасників. Ми покращили минулорічний результат та посіли третє місце, отримавши “бронзу“. Отримали шанс взяти участь в конкурсі “наживо“. Безпосередньо в Нью-Йорку. Об’єктивно, не всі проєкти потрапляють до фіналу. Цього року було зареєстровано більше, ніж 800 робіт. Минулоріч 1500. Ні в якому разі наша команда не збирається зупинятись навіть дивлячись на екстремальність ситуації, в якій доводиться готувати гідні роботи. З’явилась можливість брати участь ще в номінації “Музика”. Є ще над чим попрацювати".
Вчителі навчального закладу, які доклали зусиль до високого результату, який отримали їхні учні в рамках всесвітньої олімпіади, звернули увагу на те, що серед учасників-переможців - херсонці, чернігівчани, миколаївці, школярі з Маріуполя, Сум та інших міст, які все ще є окупованими.
Про чудову підготовку дітей говорить ще одна перемога учнів третьої школи, які з першої спроби вийшли в фінал та посіли третє місце ще в одному престижному конкурсі “Еко-техно Україна”. Він відбирає талановиту молодь до участі в Міжнародній виставці інженерінгу в Нью-Йорку.
Учні 9-А класу Євген Валовенко та Іван Циганник створили локальну домашню метеостанцію та написали до неї мобільний додаток. Вона дозволяє контролювати мікрокліматичні показники в житловому приміщенні, запобігти поширенню респіраторних хвороб та робить споживання тепла максимально енергоощадним.
Тетяна Балякіна
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram