Центральною у музеї держслужби з надзвичайних ситуацій Черкащини є експозиція «Вогонь Чорнобиля». Оригінальні речі, привезені із зони лиха, зберегли учасники ліквідації наслідків пожежі на атомній станції. Для цих людей речі, експоновані тут, – не лише пам’ять про події 30-ти річної давнини, а й згадка про полеглих колег, інформує ЧСН.
Першим експонатом цієї експозиції був робочий костюм з Чорнобиля, у якому ліквідатори працювали у зоні високої радіації. Виставлені тут речі об’єднали темою чорнобильської трагедії через 20 років після вибуху. Тут і унікальні документи, списки прізвищ ліквідаторів, перші згадки про катастрофу у ЗМІ. Є тут дозиметри, за допомогою яких міряли рівень радіації у зоні.
«Вогонь Чорнобиля» є центральним у музеї держслужби з надзвичайних ситуацій області.
Спираючись переважно на власний досвід та знання, створювали експозицію самі рятувальники. Той, тепер уже далекий, квітень пам’ятає чи не кожен пожежник. Тимофій Андрійчук тоді відповідав за відправку людей на ліквідацію лиха.
Ця експозиція – популярна серед відвідувачів музею, каже Тимофій Андрійчук. Але дорогою вона є для тих, хто того кітня ліквідовував наслідки лиха.
Коли вже у червні 86-го року виїздили з Києва, ще не знали пункту призначення, розповідає ліквідатор Віктор Солобоєв. Зрозуміли усе, коли проїхали 30-ти кілометрову зону. Тоді чоловік керував особистим складом підрозділу цивільної оборони під час ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС.
Микола Коваленко каже, часто приходить на такі зустрічі з колегами та згадати тих кого вже нема. Чоловік розповідає, що саме 26 квітня чергував у частині. Про вибух реактора повідомили колеги. Вже у червні зведений загін з області поїхав у Чорнобиль. Пробули там 21 день.
Таких експозицій в Україні та за кордоном чимало. Вони є живою пам’яттю та одночасно засторогою від таких катастроф у майбутньому.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram