Черкаські постраждалі в АТО зможуть отримати візки

26 вересня 2014, 20:02

1410951613_vizok

Для інвалідів відкриваються нові можливості забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, повідомляє департамент соцзахисту населення ОДА.

Тенденція до збільшення інвалідів в Україні викликала необхідність оперативного вирішення соціальних питань зазначеної категорії громадян, особливо військовослужбовців, які постраждали під час проведення антитерористичної операції. У зв’язку з цим 11 серпня 2014 року були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів».

З метою роз’яснення нових пунктів постанови, а також обміну досвідом щодо передових засобів реабілітації інвалідів у м. Черкаси та м. Умань пройшли семінари-навчання.

Зокрема на семінарі, що пройшов у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації в м. Черкаси обговорили основні зміни, які були внесені до постанови Кабміну про забезпечення технічним засобами реабілітації. Серед них:

- осіб постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, можна забезпечувати на підставі рішення ВЛК чи висновку ЛКК;

- діти до 18 років забезпечуються двома парами індивідуальних протезів на стопу на рік при плосковальгусних та плосковарусних деформаціях стоп. Забезпечення ортопедичним взуттям дітей до 18 років здійснюватися не буде;

- відповідно до наказу Мінсоцполітики від 01.08.2014 № 518 «Про затвердження порядку подання заявки на виготовлення технічних засобів реабілітації за індивідуальним замовлення» Департаментом соціального захисту населення будуть надсилатися документи на розгляд та погодження відповідного замовлення до Фонду соціального захисту інвалідів;

- відтепер інваліди, постраждалі внаслідок антитерористичної операції та діти-інваліди забезпечуються одним виробом на вибір зазначеним в п. 44 Порядку;
- внесено зміни щодо строку, на який видаються вироби.

Питанням обміну досвідом стосовно передових засобів реабілітації перейнялися учасники семінару, що пройшов у м. Умань. Зокрема був зроблений акцент на заходи соціально-трудової реабілітації інвалідів, які перебувають у психоневрологічних інтернатах.

– Зазначена категорія населення потребує різнобічної соціально-побутової допомоги, – повідомив у ході семінару заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сергій Могилей. – Реабілітація – це заходи не тільки медичного, але й психологічного та соціального характеру. Тому ми активно запроваджуємо для інвалідів терапію середовищем, що спонукає їх до «самодіяльності» та самозабезпечення. Це і аматорські заняття, суспільно-корисна діяльність, спортивні заходи, організація змістовно-розважального дозвілля, навчання професіям.

Усі ці заходи та зміни у законодавстві, направлені в першу чергу на полегшення життя інвалідів, забезпечення їх якомога якіснішими засобами протезування, більш прогресивними методами реабілітації, щоб у кінцевому результаті вони могли стати повноцінним членами суспільства.

Довідково:
Технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів є:

- протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття;
- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
- засоби для пересування;
- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
- меблі та оснащення;
- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
- спеціальні засоби для освіти (включаючи літературу для сліпих) і зайняття трудовою діяльністю;
- спеціальне фізкультурно-спортивне обладнання і спорядження, спортивний інвентар.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору