Черкаські ОТГ чекають на прийняття закону, що дозволить їм у повній мірі розпоряджатися своєю землею

15 листопада 2017, 17:48

10 об’єднаних територіальних громад Черкащини направили звернення до голови ВРУ та  народних депутатів — прийняти закон, проект якого планує розглянути Верховна Рада, аби мати можливість повноцінно розпоряджатись землею за межами населених пунктів. Таке звернення підписали Селищенська, Шполянська, Кам’янська, Мокрокалигірська, Єрківська, Ротмистрівська, Стеблівська, Степанківська, Зорівська та Білозірська ОТГ, інформує "Вичерпно".

- На сьогодні усіма землями за межами населених пунктів централізовано займається Держгеокадастр, — пояснює директорЧеркаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону) Сергій Слинько. — Це призводить до виникнення ситуацій, коли, наприклад, на території ОТГ з’являється забудовник чи землевласник, розпочинає там роботи, а громада про це і не знає.

Без повноважень впливати на усі свої землі, громади не можуть повноцінно розробляти схему планування території, розвивати інфраструктуру — дороги, водопостачання та водовідведення — реалізовувати інші важливі комплексні проекти. У таких умовах громадам важко самостійно заробляти гроші, створювати робочі місця, ефективно планувати свій розвиток для поліпшення життя мешканців.

Верховна Рада України запланувала до розгляду законопроект №7118 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад». Про це зазначив юрисконсульт Черкаського ЦРМС Наталя Даньковська.

Прийняття цього законопроекту дасть змогу розширити повноваження органів місцевого самоврядування в управлінні земельними ресурсами, а саме — землями за межами населених пунктів в межах однієї територіальної громади. Наразі повноваження органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами на ці землі не поширюються. Законопроект же наділяє сільські, селищні, міські ради ОТГ повноваженнями  розпоряджатись землями у межах території відповідних територіальних громад — і поза межами населених пунктів. Це відповідає схваленій урядом країни Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні – та дає можливість громадам підвищити їх економічну спроможність та встановити  контроль за використанням земельних ресурсів.

- Прийняття такого закону дозволить громадам залучати інвесторів, створювати індустріальні парки, — зазначив голова Білозірської об’єднаної територіальної громади, голова Черкаського обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Володимир Міцук.  — Наразі однією із найбільших перепон для інвестора є саме процедура виділення землі, а у випадку, коли землею розпоряджатиметься громада,   для вирішення цього питання потрібно буде всього лише  дві сесії. Цього закону чекає сьогодні абсолютно кожна громада.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору