Черкаські освітянин та фотограф в інтернеті популяризують всю Україну (відео)

25 липня 2016, 16:52

Понад 11 тисяч статтей і більше 20 тисяч світлин. Такий потужний доробок у черкаських дописувачів Вікіпедії : освітянина Володимира Крижанівського та фотографа Сергія Криниці. Обидва обрали тему георгафії. У мережі популяризують не лише Черкащину , а і всю країну. Їхній вклад у розвиток української інтернет-енциклопедії важко переоцінити. Адже роботи авторів роками лідирують у рейтингу кращих матеріалів, йдеться у сюжеті "24 каналу".

Черкащанин Володимир Крижанівський вже 8 років активно дописує в Українську Вікіпедію. За освітою географ нині всі свої знання викладає в інтернет-статтях. З його понад 11 тисяч публікацій декілька потрапили до розряду «обраних».

Я то працюю не для того шоб мене визнавали але в 20 самих активних дописувачів Вікіпедії я входжу, - каже Володимир Крижанівський.

Володимир пише здебільшого про Черкаси та область, досліджує історію регіонів Росії та Азії. Зізнається: у пошуках інформації часто сам ходить до біблотек. А от черкаський фотограф Сергій Криниця надихається природою. Вікіпедію він поповним більше 20 тисячами світлин, зроблених у різних куточках України.

За свої роботи Сергій отримав десяток дипломів. Нещодавно його світлина Кам»янець-Подільська перемогла у всеукраїському конкурсі «Вікі любить пам'ятки».

За працю в інтернет-енциклопедії Володимир та Сергій не отримують жодної копійки. Адже для них це хобі. Доктор історичних наук Сергій Корновенко оцінив одну із найпопопулярніх публікацій - статтю про Черкаси.

Стаття справляє позитивне враження, вона написана добротно. Є аргументованою впринципі написана із душею, і по-науковому і популярно. Те, що роблять ці аматори, на мою думку, є глибоко патоіртично, вони засвідчують любов до свого краю до жителів свого краю, - зазначає  Сергій Корновенко.

Зупинятись на досягнутому енциклопедисти не збираються. У Володимира ще багато задумів для статтей, а Сергій планує фотоподорож маловідомими місцями. Все аби відкривати інтернет-користувачам нові сторінки української історії.

Коментарі

Вгору