Обласний протитуберкульозний диспансер та Другу міську поліклініку перевірили представники Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
У вересні 2015 року на Черкащині стартував проект USAID RESPECT «Толерантність в медицині – уміння жити разом: зменшення стигми та визнання поваги до людей, що живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Черкаси та Черкаській області» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID, метою якого є зменшення випадків стигми та дискримінації по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику з боку медичного персоналу ЗОЗ.
На сьогодні проект добігає кінця. За цей час медичні працівники пройшли тренінги на тему «Формування толерантного ставлення серед медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику», аби зменшити стигму та побороти дискримінацію стосовно людей, які живуть з ВІЛ, а також представників груп найвищого ризику.
Проект запровадили у шести медичних закладах області та п’яти поліклініках міста. 22 червня, представники USAID відвідали Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер та КНП «Друга міська поліклініка». Фахівці USAID перевірили документи та у цілому заклади на дотримання стандартів. Незважаючи на певні недоліки, результати виявилися позитивними.
«Загалом, обласний протитуберкульозний диспансер працює на високому рівні. Дійсно, медичні послуги надаються якісно. Усі необхідні процедури з інфекційного контролю, утилізації медичних відходів, забору крові є», – наголосили Ольга Дудіна та Юлія Артамонова, представники Офісу охорони здоров’я USAID в Україні, та відзначили швидку реакцію і готовність ліквідувати недоліки.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram