Черкаські медики посіли друге місце на Чемпіонаті України з екстреної медичної допомоги (фото)

25 травня 2024, 20:06

Бригада Черкаської екстренки посіла друге місце на ювілейному Х Чемпіонаті України з екстреної медичної допомоги, що пройшов 24 травня на Чернівеччині.

Змагання відбулися вперше від початку повномасштабної війни. Участь у заході взяли 26 команд з усієї України. Упродовж двох днів учасники продемонстрували свої уміння діяти в екстрених ситуаціях та надавати невідкладну допомогу. Перший день змагань відвідала перша леді України Олена Зеленська. 

Цьогоріч вперше за всю історію змагань використовували унікальне для нашої країни симуляційне обладнання. Йдеться, зокрема, про професійні манекени, які повністю відтворюють стан людини (дихають, реагують зіницями на світло, дозволяють проводити моніторування, штучну вентиляцію легень, УЗД). Їх для навчання українських лікарів передала асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна». 

Конкурсні завдання чемпіонату цілковито відобразили новий воєнний досвід України — масові травми, ураження вибухівкою тощо. Для максимальної реалістичності застосовували професійний грим, працювала команда лікарів з досвідом симуляційного гримування. Востаннє подібні масштабні змагання проходили 23 лютого 2022 року на Тернопільщині. Саме звідти медики бригад ЕМД роз’їхались на виклики у свої, атаковані росією, регіони. 

У чемпіонаті перемогла команда Волинського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вона й отримала від Фундації Олени Зеленської призове авто швидкої допомоги для свого медичного закладу.

Також серед інших цінних подарунків, які підготували організатори – новітні симуляційні манекени. Призовий фонд чемпіонату становив 5 млн грн. 

За інформацією пресслужби Міністерства охорони здоров'я України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору