У чотири рази скоротилася площа сухостоїв у лісових масивах Черкаського лісгоспу. Це результат роботи лісівників, які проводять суцільні та вибіркові санітарні рубки. А на тому місці насаджують молодий здоровий ліс.
З усиханням лісів борються давно. Але останніми роками ця проблема постала надзвичайно гостро. Причин декілька. Із них найдошкульніша нині – заселення омели австрійської. Це рослина-паразит, від якого дерево може всохнути за рік.
«Звідки вона взялася, ніхто не знає. З’явилася 7-8 років тому тут у нас на Черкащині. Це аномальне явище», – відзначив директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.
Досліджувати цю аномалію приїжджали науковці із Києва. Вони визнали, що це справді паразит. Як протидіяти йому, невідомо. Поки що є лише один спосіб – видаляти заражені осередки із лісового масиву. Тому черкаські лісівники активно ведуть санітарні рубки. Хоч вони й збиткові, але дають можливість зберегти і відновити насадження.
Зараз омелою австрійською вражені близько 12% насаджень Черкаського лісгоспу. Найгірша ситуація в Дахнівському і Руськополянському лісництвах. Ще 4 роки тому сумне лідерство утримувало Тясминське лісництво, але після проведеної роботи там вдалося покращити справи.
Всихає ліс і навколо черкаського сміттєзвалища. Воно розташоване всередині Черкаського бору.
«Очевидно, продукти розкладання відходів також позначаються на здоров’ї лісу. Дається взнаки і зниження рівня ґрунтових вод, і викиди шкідливих виробництв у Черкасах, хай їх і не так багато. Це ослаблює ліс, робить його вразливим до хвороб», – констатував головний лісничий Черкаського лісгоспу В’ячеслав Шако.
Щоб виявити динаміку всихання лісів та на власні очі побачити ситуацію в масиві, керівники лісгоспу провели авіаогляд Черкаського бору. Результатом залишилися задоволені. Картина змінилася на краще. Але роботи ще багато.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram