Черкаські кінотеатри покажуть нерозгадані сторінки нашої історії

06 квітня 2016, 14:43

Taemnyci

У Черкасах презентували соціальний проект «Таємниці мого міста». У кількох коротких фільмах-етюдах розповідається про історичні цікавинки краю, оповиті таємницями. За акторів – не професіонали, а громадські діячі.

Перший із фільмів - про дуб Максима Залізнка, другий стосується Кам’янщини та часів перебування там композитора Петра Чайковського, а третій – про Григорія Сковороду, коли той певний час жив у селі Коврай. Організатори проекту - культурно-просвітницька громадська організація "СІНЕРГІКОН"("SINERGICON") - зазначають, що згодом про Черкащину буде ще й четверта серія.

Взагалі ж у доробку знімальної групи вже є двадцять фільмів про історичні таємниці різних куточків України. Всі вони створені у у форматі DISCOVERYhіstory. Автори говорять, що їхні фільми - це не просто кіно, а продукт історичного переосмислення.

Головним консультантом черкаського циклу стала заступник директора Черкаського краєзнавчого музею Валентина Нестеренко.

- Організатори провели велику роботу: вони шукали, консультувалися, вибирали, які саме родзинки нашого краю показати. І те, що вони обрали, має велике історичне значення, - говорить пані Валентина.

Григорія Сковороду зіграв відомий черкаський журналіст Борис Юхно. Зізнається, що для нього така роль була неочікуваною.

iuIiWM700eA

Фото зі сторінки Sinergicon Вконтакті

- Я мав за честь зіграти Григорія Савича. Найстрашніше мені стало вже тоді, коли все закінчувалося, бо почалось усвідомлення того, що відбулось, - говорить Борис Юхно. -  А організатори класні тим, що до проекту залучають не лише професійних акторів, а людей різних професій.

Перед Черкасами проект «Таємниці мого міста» показали вже на Київщині, Буковині, Рівненщині, Поділлі. Далі – Одещина.

- Переконаний на сто відсотків: подібні речі треба робити, бо як би не критикували "300 спартанців" за невідповідність історичним реаліям, та завдяки цьому фільму американці нарешті вивчили, що була в історії Спарта, був цар Леонід і були Термопіли... Хто зна, може саме з "Таємниць мого міста" хтось із черкащан вперше почує про те, що є на Черкащині дуб Залізняка і що колись бували на наших землях Чайковський і Сковорода? - написав у Фейсбук черкаський журналіст Андрій Кравець.

Демонструватимуть етюди у кінотеатрах перед показами фільмів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору