Черкаські діти мерзнутимуть не лише вдома, а й у садках, школах та університетах

23 жовтня 2014, 10:24

477a34878b35eebf8aa6d7b048a463ee_L

Будь-якою ціною цього опалювального сезону обласна та міська влада прагне заощадити 30% споживання газу. Щоправда, ціна заощадження може виявитися надто високою, адже за новими санітарними нормами, нещодавно затвердженими Кабінетом міністрів, температура не лише у житлових приміщеннях, а й аудиторіях, кімнатах відпочинку,  навчальних закладах області має становити 16-18 °С. До цього року норматив становив 18-20°С, інформує Вечірка.

Ціна економії

Керівники області запевняють — розробили достатньо як технічних, так і організаційних заходів для економії. На превеликий жаль, деякі з них можуть мати надто велику ціну, адже загрожують здоров’ю черкаських дітей.

— Цьогоріч змінено санітарні норми, за якими температуру у навчальних закладах області знижено до 16-18 градусів. Звичайно, це може мати і відповідні наслідки. Адже коли у навчальних аудиторіях із такими температурними показниками можна змиритися, то у гуртожитках при професійно-технічних закладах, інтернатах та санаторіях такого допустити не можна. Так само у нас є спеціалізовані заклади, де працюють басейни, процедурні, масажні кабінети. Тому намагатимемося зробити усе, щоб хоча б у цих приміщеннях температура була сприятливішою, — розповідає  директор департаменту освіти та науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський.

Небезпечність ситуації підтверджують і у міській санепідстанції. Особливо небезпечна низька температура у кімнатах відпочинку.

— Раніше у ігрових кімнатах температура мала становити мінімум 18 С градусів, а в кімнатах відпочинку — 20 С. Зрозуміло, що сьогоднішні умови призведуть до збільшення кількості гострих респіраторно-вірусних інфекцій серед дітей. До того ж, після навчання діти повертатимуться також у холодні квартири, — аналізує ситуацію головний державний санітарний лікар Черкас Василь Загородній. — Однак ми маємо розуміти, що іншого виходу в країни немає, адже мало того, що газу обмежена кількість, так ще й 95% території, де видобувалося вугілля, більше не підконтрольна Україні.

За таких обставин Василь Загородній радить вчителям та батькам бути дуже пильними та дотримуватися протиепідемічних заходів: не пускати хворих дітей у дитсадки та школи, в аудиторіях та кімнатах відпочинку регулярно проводити вологе прибирання з дезінфікуючими засобами та провітрювання.

На радість дітям

Незважаючи на холод, для черкаських школярів і студентів є й хороша новина – цього року відпочиватимуть більше. Заходи економії змусили навчальні заклади області дещо змінити структуру навчального року. Адміністрація деяких шкіл збільшила кількість уроків щодня, інші — запровадили навчання по суботах. Кожен навчальний заклад самостійно визначає, як їм зручніше, однак свої заходи мають узгодити із районними органами освіти.

— Завдяки такому розподіленню навантаження набіжить один-два тижні до зимових канікул. Окрім того, осінні також плануємо розпочати пізніше, — розповідає директор департаменту освіти та науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. — Під час канікул зможемо знизити температуру у навчальних приміщеннях до 3-5 С, що дасть значну економію.

Так само будуть довшими зимові канікули у професійно-технічних училищах  області, училищах та технікумах. У департаменті освіти планують розпочати їх на тиждень раніше ніж звичайно, а закінчити на тиждень пізніше.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору