На початку року і влада, і Генштаб в один голос заявляли про підвищення заробітної плати військовослужбовцям. Однак минуло кілька місяців, як з'явилася інша проблема: деякі демобілізовані бійці не можуть вчасно отримати свої кровні. Що робити військовослужбовцям у разі затримки виплат, з’ясовував сайт vikka.ua.
"30-та окрема гвардійська механізована бригада досі не може виплатити зарплату демобілізованим. Особисто я чекаю з 1 квітня", – пише на своїй сторінці у Facebook боєць Збройних Сил Сергій Нікітенко.
Про проблеми з виплатами у соцмережі повідомляє і волонтер Центру допомоги армії Іванна Дубова: "Мій чоловік Антон, який служив у "Айдарі", чекає грошей з грудня 2015 року".
Те, що борги з виплати "атошних" можуть носити системний характер, заперечує у коментарі офіцер Регіонального медіацентру Міноборони Сергій Фурдик. За його словами, затримок просто бути не може: як тільки надходять відповідні документи, оформлені належним чином, відбувається виплата.
Його слова підтверджує і радник начальника Генштабу ЗСУ Альона Вербицька, хоча і визнає, що свою роль може зіграти людський фактор.
"Зазвичай це людський фактор і, так би мовити, "зрада" може критися на рівні командування. Фінансування визначається згідно з наказами стройової частини, і там відповідно можуть щось наплутати. Тому кожен конкретний випадок треба розглядати індивідуально", – пояснює Альона Вербицька.
Однак помилка може виникнути і на верхніх щаблях армійської фінансової вертикалі. Так, журналістам Новинарні на правах анонімності повідомили у Міноборони, що затримали виплату "атошних" за грудень через те, що міноборонівські фінансисти загубили 20 тисяч військових у списках.
У будь-якому випадку у разі виникнення проблем із виплатами радник начальника Генштабу ЗСУ рекомендує військовослужбовцям звертатися до неї за телефоном: (068)819-03-03. Однак справді можна вирішити питання за наявності документів, що підтверджують затримки чи невиплати. Відскановані документи потрібно відправляти на цю електронну адресу: verbytskaalona@gmail.com.
Також у разі, якщо військовослужбовець має запитання, відповіді на які він не отримав у військовій частині, йому слід звернутися на "гарячу лінію" департаменту фінансів Міноборони за телефоном (044)271-12-57 або в call-центр МОУ за телефоном 0(800)50-04-42.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram