Війна триває. Надовго вона залишається і в душах бійців. Тіло гоїться швидше, ніж душевні рани. В центрі реабілітації учасників АТО обласного госпіталю над їх зціленням працює одночасно три спеціалісти. Вони знають, як повернути бійця до мирного життя, інформує ОДТРК Рось.
Черкасець Володимир Нелін до мирного життя повернеться ще не скоро. До війни він був зразковим сім’янином, працював електрогазозварювальником та водієм-охоронцем. Каже: підлікується у шпиталі – і знову на передову. Розвідзагін 24-ї механізованої бригади вже чекає свого командира. Підлеглі регулярно інформують про ситуацію на лінії фронту.
Михайло Ляпкало, десантник з 80-ї аеромобільної бригади, після нетривалої відпустки та лікування у госпіталі знову піде на фронт. Каже, що стресостійкий, бо до подій на сході України працював рятувальником. Йому і досі чимало українців завдячують життям. На сході разом з побратимами пройшов донецький аеропорт, Опитне, Піски, Кримське.
Війна закінчиться і герої повернуться до своїх родин. Час та фахівці притуплять біль втрат, спогади. Залишиться соціальний фактор, який, здебільшого, є визначальним у мирному житті. Втім, подекуди, саме соціальні проблеми подолати найважче.
В жовтні минулого року в обласному госпіталі відкрили відділення реабілітації бійців АТО, у якому уже проліковано понад 200 бійців із загальними захворюваннями, різними травмами та пораненнями.
Сьогодні тут перебувають 30 пацієнтів. Окрім основних фахівців у відділенні працюють лікар-психіатр, психотерапевт і психолог.
Приїхавши додому, боєць ще досить тривалий час думками перебуває на фронті, знають психологи. Повернути його до мирного життя під силу і нам з вами. Потрібно лиш з розумінням ставитися до потреб героїв, бути уважними до них і при цьому не нав’язувати себе, радять фахівці.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram