Черкаські археологи відвідають об’єкт світового значення в Месопотамії

29 червня 2017, 10:55

Археологи з Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відвідають археологічний об’єкт світового значення в Месопотамії, пише "ІнфоМІСТ".

Із програмою візиту до "Гебеклі-Тепе" – "пуповинного пагорба" — студентів та науковців Черкаського національного ознайомив завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Анатолій Морозов.

За його словами, об’єкт розташований на крайньому південному сході Туреччини. Географічно це територія Месопотамії, тобто, Міжріччя Тигру та Євфрату на самому стику кордонів Туреччини, Сирії та Іраку.

Гебеклі-Тепе — нова світова сенсація. Адже тут ще 12-10 тисяч років до нової ери громади мисливців і збирачів збудували унікальні храмові комплекси, які, крім іншого, прикрасили досконалими скульптурами і горельєфами.

Світова археологічна спільнота поставила відкриття  храмового комплексу Гебеклі-Тепе в один ряд із відкриттям Трої чи таємницями великих пірамід.

Адже така висока організація суспільства в часи, коли люди не знали ні землеробства, ні скотарства, ще недавно повністю заперечувалася історичною наукою.

Візит університетських археологів до Гебеклі-Тепе планується на жовтень-2017 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору