Черкаська піцерія пече булочки для армії та тероборони

14 березня 2022, 19:43

фото - Суспільне. Черкаси

Одна з піцерій у Черкасах щоночі випікає п'ять тисяч "кунцівських" булок. Із початком війни заклад переорієнтувався у пекарню, аби долучитися до харчування військових та тероборони, розповіла Суспільному його власниця Тетяна Федоренко.

Разом із пані Тетяною на волонтерських засадах працюють три пекарі. Серед них — Андрій Рубльов, розповів, що з одного замісу тіста виходить 600 булок:

- На 600 булок іде 22 кілограми муки. Крім того, додаємо цукор, дріжджі, сіль та воду.

Чоловік учився на пекаря і кондитера. Нещодавно опанував професію шоколатьє та відкрив магазин із продажу цукерок ручної роботи у Відні. Рік тому повернувся у рідні Черкаси. Щойно почалася війна, на волонтерських засадах зголосився допомагати своїй знайомій, власниці пекарні:

- Тетяна моя подруга, вона завжди займалася волонтерством, допомагала людям. Я теж вирішив долучитися, на її прохання. Приїхав один раз допомогти, другий, потім третій. І ось так воно затягнуло: нині я тут щодня.

Зі слів чоловіка, вони працюють із вечора й до ранку:

- Наразі багато хто потребує допомоги. Потрібно дуже багато продуктів, хліба, булок, тому працюємо до незмоги, по 12-13 годин вночі, і цього замало. Їдемо по домівках, коли вже зовсім немає сил.

Другою домівкою називає тепер піцерію 20-річний кухар Богдан Олексів. За станом здоров’я його не допустили боронити державу, тож вирішив волонтерити в тилу:

- Це єдине, чим я зараз можу допомогти. В армію мене не візьмуть, але булками «стріляти» можу.

фото - Суспільне. Черкаси

Аби випекти шість сотень кунцівських булок, потрібно три години, пояснив чоловік. Усього за одну зміну випікають п'ять тисяч виробів. На це витрачають щоразу вісім мішків борошна по 50 кілограмів кожен. Тому потреба саме у цьому продукті є як ніколи, розповіла власниця закладу Тетяна Федоренко.

- У нас є «залишки» розкоші, це те борошно, яке ми купуємо власним коштом, і те, що нам приносять люди. Ми постійно випікаємо, цілодобово. Запаси борошна стають все менше і менше, але, сподіваємося, що люди зрозуміють, що ми печемо для армії і без борошна та олії все зупиниться, — пояснила жінка.

Наразі, за словами пані Тетяни, вони готують не лише для військових та тероборони, а й для евакуйованих з інших областей українців. Тому пекарі не відмовляться від додаткових рук чи охочих допомогти продуктами.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору