Черкаська пам’ятка – у ТОП-10 архітектурних шедеврів країни (фото)

01 грудня 2015, 08:38

На сьогодні в Україні збереглося чимало архітектурних шедеврів, що викликають захват та захоплення. Більшість з них, щоправда, потребують відновлення та реставрації. Однак є й ті, від вигляду яких перехоплює подих, пише ГромЧе.

Дім Городецького, Київ

Гордість столиці – будинок архітектора В. Городецького, спроектований і побудований самим власником на початку 20 століття.. Майстер дав волю фантазії і завдяки цьому в центрі міста з’явилася ця споруда з казковими створіннями на даху..

На сьогодні Дім з химерами Городецького є офіційним домом для прийомів гостей Президента України.

1

Національна опера, Київ

Театральне мистецтво стало популярним вже в середині 19 століття і вважалось прерогативою багатих людей. Відповідно, споруду було зведено з використанням елементів популярного на той час стиля ренесанс. А це – безліч скульптурних елементів. Саме у цьому театрі свого часу у перерві між діями був смертельно поранений Петро Столипін.

2

Національний банк України, Київ

Яскравим прикладом венеціанського архітектурного стилю є приміщення Національного Банку України. Таке вишукане зовнішнє оформлення з’явилося завдяки жорсткому відбору майстрів. Врешті цю справу довірили італійському скульптору Е. Салю.

Театр Опери, Одеса

Перлина Одеси – Національний академічний театр опери та балету. Його визнано одним з найкрасивіших споруд Європи. Будинок зведено у стилі бароко за зразком опери в Дрездені. Інтер’єр залу та внутрішнє убранство нагадує пізній стиль рококо. На сьогодні театр вважається ще й найстарішою спорудою культурного значення у місті Одеса.

3

Готель Бристоль, Одеса 

Ця історична будівля з’явилася в Одесі наприкінці 19 століття і на той час була найбільш розкішною в місті. Зводив її відомий одеський архітектор А. Бернардацці. Під час революції готель було перейменовано на «Червоний», оскільки будівлю регулярно фарбували саме у цей колір.

4

Готель Пасаж, Одеса

Ще один із архітектурних шедеврів Одеси вражає своєю вишуканістю. Це – творіння архітектора Влодека. Дім збудований в середині 19 століття. Основними скульптурними фігурами, що прикрасили його стіни, стали Меркурій та Фортуна.

Будівля стала прототипом торгівельного центру з готелем.

5

Резиденція митрополитів, Чернівці

Архітектурний шедевр не лише Чернівців, але й гордість всієї країни – резиденція митрополитів Буковини. Споруду визнано одним із семи чудес нашої країни. І саме вона вважається вершиною творчості архітектора з Чехії Й. Главки.

Спеціально для зведення резиденції було відкрито два цегельних заводи. Більш того, під час будівництва кожну цеглину ретельно перевіряли. Зал прикрашено різними породами мармуру. А ще однин – венеціанськими дзеркалами і китайським червоним шовком. Сьогодні у цьому приміщенні діє Чернівецький університет.

6

Готель Слов’янський, Черкаси

Один з яскравих прикладів псевдоготики можна побачити в Черкасах. Незвичайна будівля, виконана в стилі модерн з використанням елементів неоготики – справжня окраса міста. Це колишній готель, збудований місцевим підприємцем в середині 19 століття.

Фасад будинку прикрашають фантазійні деталі, а завершують картину тонкі башти з куполами.

7

Палац в Качанівці, Чернігівщина

Архітектурний шедевр і яскравий приклад класицизму Лівобережної України зберігся в Качанівці. Це помістя Тарновських. Сам палац зведено в стилі класицизму, а особливо вражає його внутрішнє оформлення та величезна колекція мистецьких шедеврів.

Впродовж тривалого часу помістя було культурним центром, а сьогодні це – архітектурна пам’ятка України.

Палац Потоцьких, Львів

Це диво збудовано французьким архітектором Людвигом де Верні. Французький класицизм відслідковується в декорованих фігурами вікнах, ліпнині на консолях балконів і балюстрад, оформленні арочного портика. У внутрішньому оформленні використовувалась позолота, різнокольоровий мармур, цінні породи дерева. Сьогодні тут діє Львівська галерея мистецтв.

8

Поділитись

Коментарі

Вгору