Новообрані депутати міської ради Черкас залишили без уваги рекомендації громадських аудиторів під час формування проектів регламенту міськради. За словами активістів Всеукраїнської коаліції «Прозорі ради», ті проекти регламентів, які наразі створено, містять суперечності із законами "Про запобігання корупції", "Про доступ до публічної інформації"та "Про місцеве самоврядування".
Таким чином, Черкаська міськрада, що за минулого скликання була визнана найпрозорішою серед 56 органів влади 7 областей, що підпали під моніторинг, може скоро втратити першість, або й взагалі стати лідером антирейтингу.
Зокрема, активісти радять депутатам передбачити процедуру врегулювання конфлікту інтересів та не обмежувати громадян у доступі до засідань міськради, постійних комісій кількістю вільних місць. Важливим є прописати механізм обов’язкового оприлюднення всіх нормативно-правових актів та їх проектів відповідно до норм чинного закононодавства. Також необхідним елементом є визначена процедура подання проектів рішень членами територіальної громади в порядку місцевої ініціативи.
На першому засіданні міськради регіональний координатор Коаліції «Прозорі ради» Серій Слинько звернувся до депутатів та міського голови з проханням більш уважно поставитися до рекомендацій Коаліції. Оскільки законодавчі норми необхідно виконувати комплексно, а не частково. Також експерт звернув увагу на законодавче зобов’язання опублікувати на сайті проект регламенту за 20 робочих днів до дня голосування згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Нагадаємо, експерти Всеукраїнської коаліції "Прозорі Ради" ще влітку перевірили 56 міськ- та облрад на виконання норм шести чинних законів, спрямованих на боротьбу з корупцією. Перевіряли стан виконання законів: "Про місцеве самоврядування", "Про доступ до публічної інформації", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про запобігання корупції", "Про здійснення державних закупівель", "Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та дітей". Деякі з цих законів були ухвалені після Революції Гідності, деякі – 3-4 роки тому.
Як виявилось, з 21 норми законів, виконання яких було об'єктом дослідження, жодна з рад не виконала і 50%. Найкращий результат у Черкаської міської ради, яка виконала 40% необхідних норм, найгірший – у Кременецької міськради, яка забезпечила виконання всього однієї з 21 норми. Разом з тим 60 % антикорупційних норм було провалено.
Всі ці висновки і рекомендації надіслали міським радам. Відділ роботи з радою Черкаської міськради поширив рекомендації серед депутатського корпусу. Однак у двох проектах регламенту, що обговорювали на першому зібранні міськради, враховані лише частково зауваження експертів Коаліції.
З висновками та рекомендаціями можна ознайомитися за гіперпосиланням http://bit.ly/rekomend.
Експерти Коаліції готові і надалі консультувати новообраних депутатів щодо регламенту міськради та інших нормативно-правових документів. Звертатися можна до Сергія Слинька – 0398633688, 0674731152, serslin@gmail.com та Олени Фюдр - helenfyudr@gmail.com.
Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram