Черкаська міська рада просить у обласної понад 14 млн. грн. на фінансування ПТУ

16 червня 2017, 22:35

Депутати Черкаської міської ради звернуться до голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка та Черкаської обласної ради щодо критичної ситуації, яка склалася із фінансуванням ПТУ в місті Черкаси. За це вони проголосували на сесії, пише "ВиЧЕрпно".

Депутати просять обласну владу втрутитись в цю ситуацію та вирішити питання щодо виділення субвенції з обласного бюджету для фінансування регіонального замовлення з підготовки робітничих кадрів у сумі не менше 14,3 млн грн.

Відповідно до внесених змін до Бюджетного кодексу України фінансування професійно-технічної освіти, починаючи з 2016 року, передане на фінансування місцевих бюджетів (обласного та міст обласного значення). Передача додаткових державних повноважень, не притаманних місцевому самоврядуванню, лягає тягарем на місцеві бюджети. На сьогоднішній день виконавчі органи Черкаської міської ради позбавлені важелів впливу на професійно-технічні навчальні заклади у зв’язку з підпорядкуванням їх Міністерству освіти і науки України та управлінню освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації. Про це йдеться у додатку до проекту рішення.

Проте в черкаських ПТУ навчаються діти з районів, тому, на думку представників міської ради, було б логічно, якби райони сплачували за своїх дітей кошти.

У 2016 році Черкаська міська рада змушена була спрямувати для забезпечення функціонування відповідних закладів міста за рахунок коштів міського бюджету 51,1 млн грн, в 2017 році при мінімальній загальній потребі — 65,4 млн грн. Частково вдалось вирішити за рахунок міського бюджету питання фінансування закладів професійно-технічної освіти міста у сумі 52,1 млн грн.

Проте залишається відкритим питання незабезпеченості у видатках зазначених закладів. Лише по заробітній платі працівникам професійно-технічних навчальних закладів міста незабезпеченість складає понад 13 млн грн. Це зазначено в проекті рішення.

Коментарі

Вгору