Український культурний фонд оголосив грантову програму «Знакові події». Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному подав на розгляд фонду Національний мистецький проєкт – «Гіганти Незалежної України», після чого отримав грант на проведення Симпозіуму.
За умовами участі, упродовж місяця митці мали виготовити й встановити монументальну скульптуру не менше 5 метрів висотою та не менше одного метра шириною. Серед учасників був і черкащанин Іван Фізер.
- Моя робота називається «Дерево роду». Ідея відтворити саме дерево роду виникла одразу. Спочатку в думках я бачив її певними фрагментами, а потім усвідомив, візуалізував, що воно має бути. В цій композиції основа – це тварина, вона уособлює в собі природу, адже природа – це початок, з чого все почалося, це – наш творець. З цієї тваринки росте дерево – це вже ми, наші попередники й пращури. Завершує композицію на верхівці цього дерева пташка – символ України, нашого народу, – розповів Іван Фізер.
Як і інші учасники, він теж нервував, щоб все вдалося.
– Поспішав робити свою композицію. Адже часу не так і багато було, а робота велика. Моя — майже шість метрів заввишки. Її не лише зліпити потрібно було, а й висушити, випалити й змонтувати. Я радію, що все вдалося, — каже учасник Симпозіуму Іван Фізер.
За інформацією пресслужби Національного музею-заповідника українського гончарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram