Тисячі літрів сурогату та ДТП: подробиці кримінального минулого черкащанина, який “відправляв” військового у Бахмут

04 квітня 2023, 15:47

Черкащанин Олександр Фатула, який в Буковелі відправляв бойового медика на Бахмут, неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронних органів та судів. Одним із найсерйозніших його правопорушень стало виробництво сурогатної горілки. Воду для "паленки" він брав прямо з-під крану.

Нелегальним виготовленням алкоголю він зайнявся у 2014 році. Тоді йому допомагали ще двоє чоловіків, серед яких був племінник зловмисника. В обов'язки організатора входило пошук сировини, ємностей для кінцевого продукту та обладнання. Інші шукали клієнтів та розвозили сурогат по "точках". Своє виробництво чоловіки налагодили в одному з гаражних кооперативів по вулиці Смілянській.

З 2014 по 2015 рік Фатула разом зі спільниками встиг виготовити та реалізувати тисячі літрів "паленки".

"Шляхом змішування в 1000-літровій ємності спиртової суміші з водою, в пропорції 1 л спиртової суміші на 1,5 л води, виготовляли алкогольні напої в кількості 1500 л, після чого розливали їх у п`ятилітрові пластикові ємності. Воду для змішування з спиртом, учасники групи, отримували безпосередньо з каналів міського водопостачання, підведеного до зазначеного приміщення, попередньо пропустивши її через очисні фільтри", - описується один із епізодів діяльності злочинної групи у судовому вироку.

Прибуток члени угрупування розділяли між собою в рівних частинах.

Влітку 2015 року Соснівський районний суд визнав чоловіків винними. Олександру Фатулі присудили 51 тисячу гривень штрафу, який він виплачував частинами протягом року. Співучасникам винесено аналогічні покарання. Майже 18 тисяч гривень, які були раніше вилучені, суд повернув племіннику організатора угрупування. Також йому повернули частину обладнання.

У 2014 році Олександр Фатула вже був судимий за такий же злочин. Тоді його також покарали штрафом у 51 тисячу гривень та конфіскували обладнання. Проте завдяки амністії йому вдалося уникнути покарання. За 3 місяці він знову взявся за виготовлення сурогатного алкоголю.

На початку квітня 2018 він знову взявся за старе у попередньому складі поплічників. Через рік їх знову судили й вони заплатили по 20 тисяч гривень штрафу. На той момент попередня судимість в організатора вже була погашена.

Як відомо з власних джерел, у 2022 році він також порушував закон. Спочатку на своїй автівці Toyota Highlander Фатула втрапив у ДТП. Згодом його впіймали п'яним за кермом і суд покарав його штрафом. Також він попадався на порушеннях правил проїзду перехресть та перевищенні швидкості.

Після скандалу правоохоронні органи за фактом відео кримінального провадження не відкривали. За словами поліції, чоловіки помирилися, тому підстав починати кримінальне переслідування немає.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Віктор :

Мудак

Ігор :

Такі вишкребки, як той Фатула, це хвороба суспільства, котра лікується, або видаляється. Вважаючи, що це рецидивіст, то в даному випадку лише хірургічний метод!!!

Тетяна :

Чому він на свободі?

Наталія :

Бо бандит!

Вгору