Черкащанин, який мав власний бізнес в Іспанії, загинув у боях під Вугледаром (ФОТО)

16 лютого 2023, 13:45

Під Вугледаром 11 лютого загинув Віталій Похила з позивним "Іспанець", який був родом із села Лукашівка Монастирищенського району. Майже дев'ять років він прожив в Іспанії, мав успішний бізнес – барбершоп. Але з початком повномасштабного вторгнення росії повернувся до України та взяв до рук зброю. До свого 41-го дня народження не дожив один місяць, пише Оbozrevatel.

Як Віталій Похила наприкінці лютого перетинає польсько-український кордон, випадково зняло іспанське телебачення. На відео українець говорить про те, що зараз він потрібніший своїй країні. Хоча сам давно вже живе у Валенсії та має власний бізнес. Тоді чоловік добирався до кордону на автобусі три дні.

Віталій навіть не заїхав додому, до рідного села Лукашівка, а одразу ж у Львові пішов у військкомат і був мобілізований до 68-ї окремої єгерської бригади. Там він став гранатометником, а також за сумісництвом перукарем для хлопців.

"Віталій виріс у Лукашівці, тут мешкають його батьки, зараз вони пенсіонери. Раніше мама працювала на фермі дояркою, а батько був бригадиром тракторної бригади. Також тут мешкають дві його сестри, у них уже свої родини", – розповідає староста села Василь Щербатюк.

Після закінчення навчання чоловік вступив у Смілі на радіотехніка, потім був призваний до армії, відслужив строкову службу. Після цього багато років працював у Києві в "Епіцентрі", керував відділом постачання.

У 2013 році вирішив поїхати до Іспанії. Там здобув нову професію перукаря та відкрив свою справу. Спочатку він мав свою перукарню, а потім уже барбершоп.

"Він хотів повернутися в Україну ще у 2014 році, коли тільки почалася війна. Але не зміг, оскільки щойно відкрив свій бізнес і не міг його кинути. А вже зараз він сказав, що все у нього там налагоджено, тому він приїде воювати", – каже староста. - Згодом Віталій таки встиг побачитися зі своїми рідними, з якими не бачився багато років, поки мешкав в Іспанії. На початку січня йому дали відпустку на 10 днів. "Його вдома було важко застати. Він увесь час зустрічався зі своїми друзями, однокласниками, їздив до Києва. Наче відчував, з усіма побачився", – зітхає староста.

Поховали воїна, 16 лютого, на цвинтарі у рідному селі на Черкащині.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору