Жителі Черкас заборгували за світло майже 10 мільйонів гривень

16 вересня 2022, 14:23

Станом на 1 вересня цього року прострочена заборгованість побутових споживачів Черкаської області складала 37,6 мільйонів гривень. Загальна кількість боржників – 85 881. Цю інформацію журналістам “Про все” повідомили у ТОВ “Черкасиенергозбут”.

По місту Черкаси загальна кількість споживачів із простроченою дебіторською заборгованістю на 1 вересня складала 21 817 домоволодінь на суму 9,9 мільйонів гривень. Водночас, найбільша в обласному центрі сума простроченої заборгованості побутового споживача за особовим рахунком складає 39 585,84 грн. По цьому споживачу відкрито судове провадження.

По області є споживачі, які заборгували по 70-120 тисяч гривень – питання по них також вирішується у судовому порядку. Загалом, у цьому році найбільша сума боргу на момент подачі заяви до суду становила 633 211,55 грн (непобутовий споживач).

Протягом 9 місяців цього року центри обслуговування споживачів по Черкаській області подали 387 заяв до суду про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію, з них по місту Черкаси - 99 заяв.

- Оскільки в Україні оголошено воєнний стан, під час якого існує заборона на відключення за несплату комунальних послуг, то чи не єдиним законним способом недопущення приросту простроченої дебіторської заборгованості є вирішення питання погашення заборгованості у судовому порядку. Більшу частину поданих заяв до суду задоволено повністю та передано на примусове виконання. Інші заяви перебувають на розгляді в судах. Крім того, наразі на стадії підготовки до подачі до суду знаходяться близько 30 тисяч справ боржників по області і майже 10 тисяч по м. Черкаси, - коментують у ТОВ “Черкасиенергозбут”.

Також в організації зазначають, що ситуація з платежами в електоренергетиці є загрозливою, особливо в умовах осінньо-зимового періоду, що наближається. Адже нині влада закликає громадян подбати про альтернативні варіанти обігірву. Проте, через велику кількість увімкнених електроприладів, буде значне навантаження на мережу, що може спричинити аварії. А ремонт будь-яких поломок потребує коштів, яких немає через значні суми, що заборгували споживачі. З огляду на це, постачальні компанії закликають споживачів заощаджувати електроенергію та відповідально ставитися до розрахунків за неї.

- Лише свідоме електроспоживання стане запорукою тепла та комфорту взимку, - коментують в організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платитимуть у 5 разів більше: черкащан, які заборгували за електрику, можуть перевести до постачальника “останньої надії”

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору