“Ми хочемо бути корисними у такий спосіб” – черкащани взяли участь у благодійній донорській акції (фото, відео)

14 лютого 2020, 10:22

У Черкаському обласному центрі служби крові "Черкаси-Плазма" відбулася благодійна акція "Червоне - то любов" 14 лютого. Донори розповідають, що великою перевагою акції є присутність досвідчених донорів.

Про це повідомляє власний крореспондент "Про Все".

Сергій, досвідчений донор, розповідає, що сьогоднішня підготовка донорів у більшості полягала у простій розмові та поясненні, як відбуватиметься процедура. Сам хлопець здає кров із 18 років.

- У мене тато був донором, коли я був маленьким, і брав із собою. Коли я став повнолітнім, то пішов здавати кров. З часом зрозумів, що сумно робити це самому, тому з друзями домовився, підговорив і вже разом почали згуртовано здавати, - розповідає Сергій.

Черкащанка Анастасія Тишкевич кров хоче здати вперше. Дівчина хвилюється, проте від свого бажання не відмовляється.

- Хтось хоче стати президентом, залишити своє ім'я в історії, зробити якийсь винахід аби допомогти. Але я вважаю, що потрібно бути корисним і в таких речах, які не вимагають від тебе особливої підготовки та зусиль. Моя кров може врятувати когось - це додає мужності, - зазначає дівчина.Лікарка Світлана Тринько розповідає, що донорам, аби здати кров, необхідно прийти в Центр. Тут зроблять необхідні обстеження, перевірять стан здоров'я добровольця, а перед самою процедурою ще й напоять солодким чаєм або кавою.

- Донором може стати будь-який повнолітній громадянин чи громадянка України, який не має хронічних захворювань. Вага має бути від 50 кілограм. Не може здати кров особа, яка робила татуювання протягом року і з моменту нанесення малюнку не пройшло 12 місяців, людина, яка менше ніж 10 днів тому робила вакцинацію. А ще потрібно мати бажання, - наголошує лікарка.

Коментарі

Вгору