Черкащани створили свою пісню із коментарів у Фейсбуці (відео)

23 грудня 2019, 23:01

Сьогодні, 23 грудня, компанія "Kasyanova Event" створила музичний проект "КЕМІ", який закликає вірити в свої мрії. Пісню і кліп «I Have a Dream» створили на основі 197 коментарів у мережі Фейсбук про заповітну мрію 14 музикантів з Черкас і Києва. Детальніше про це розповіла засновниця проекту Оля Касьянова у інтерв'ю Громадське: Черкаси.



– Олю, звідки з’явилася ідея записати пісню й кліп «I have a dream»?
– Скоро ж Новий рік, і ми вирішили записати пісню під гітарку про те, як класно мріяти. Це такий подарунок-привітання для всіх-всіх.

– Чому не листівка чи банальна коробка цукерок з Дідом Морозом?
– Ми розуміємо, що ніщо не залишається в пам’яті людини краще, ніж емоції. Емоції ніяк не пов’язані з предметами, вони пов’язані з подіями. Коли ми почали думати, які ж є мрії у наших людей, то захотілося запитати кожного особисто: «Про що ви мрієте?» Ми запостили запитання у фейсбуці: «Якби ви знали 100%, що мрія здійсниться, то яке бажання загадали б?» Хтось шуткував «бабам – цветы, детям – мороженное», а хтось говорив щось глибоке, про те, що гостро болить. Наприклад, у нашої вокалістки Ані Петровської зараз мама і тато переживають складний період – онкозахворювання, тому вона написала: «Хочу, щоб мама і тато були здоровими». Ми почули всі ці 197 коментарів-бажань і вирішили заримувати їх в пісню. Зібрали 14 творчих черкасців і разом написали текст, створили кліп без грошей і будь-якого бюджету.

– Як обирали музикантів і співаків?
– Це ціла колаборація не лише музикантів, а й акторів, журналістів, ведучих. Загалом – друзі і, на мою, думку такі творчі талановиті люди, які легко дали б конкуренцію відомим зіркам шоу-бізнесу. В кожного з них був момент «опустили руки», зневіри в себе, марних спроб стукати в двері різним продюсерам, студіям звукозапису. Ось історія одного хлопця Богдана з проекту. Він працює звукорежисером, сидить за пультом, озвучує дитячі свята, але якщо люди почують, як він читає реп – він дасть жару всеукраїнським «потапам». У всіх учасників проекту колись давно боліла чи зараз «болить» тема мрії, і можна було б татухою набити це слово на грудях. Їм резонує «біль творчості» – важливості робити щось для душі. Ця пісня може стати не просто нагадуванням мріяти, а й піснею-терапією.

– Чому ти думаєш, що пісня або сама звичка радіти може зцілити?
– Тому що є така статистика. Багато вчених по всьому світу вже довели, що посмішка поліпшує здоров’я. Я колись прочитала книжку «Досвід дурня, або шлях до прозріння» Мірзакаріма Норбекова. Ця книга розповідає про те, що якщо ви будете усміхатися і рівно тримати спину, «випромінювати» піднесений настрій – у вас на диво покращиться зір. Я притримуюся цієї теорії. Знаю, що медичні показники різко покращуються в тих пацієнтів, які обирають не помирати, а жити.

– Наші люди звикли «грузнути» в повсякденних справах, кудись бігти постійно, працювати на кількох роботах одночасно. А потім їхати додому в маршрутці, переповненій сумними обличчями…
– Все, що зараз людину оточує, створює такі умови: ще й реклама така всюди, ще новини, в яких є правило трьох С: секс, страх, смерть. Ми всі біжимо, не зупиняємося – це така хвороба нашого часу. Тому сучасні люди відчувають тривожність і панічні атаки. Занадто багато ми є «в голові», занадто мало ми є «в серці й тілі». Цей баланс порушено. Зараз «так треба»: щоб були гроші, щоб «загрузити» себе справами, створити потребу в словах «у мене цього ще немає», «я лузер», «я не догнав».

– Як цього можна позбутися?
– Я бачу лише один вихід: бути трохи менше «в голові» (в своїх думках), і бути більше в серці – відчувати. Не забувати бути тут і зараз. Відійти від занадто матеріального світу: кожен бізнесмен, який любить точні цифри, факти, реальні результати і графіки, після роботи сідає в машину і все-таки вмикає музику. А це для душі. Ходіть й просто дихайте, відчувайте – як пахне вулиця, як ваші ноги ступають по землі, які рухи хочеться робити руками, які візерунки малювати на запотілому склі. Слухайте свої бажання, свої почуття, своє тіло.

– І кинути всі чотири роботи, від яких погано почуваєшся і забути про гроші?
– Ні. Має бути баланс. І пам’ятати: якщо я хочу заробити грошей, то я буду робити те, що мені дуже подобається. Це про мої почуття. Це про те, що мої руки будуть робити з великим задоволенням. Це про те, куди бігтимуть мої ноги – буде в кайф. «Я усвідомлюю себе в моменті» – ось як має бути.

– Те саме з мріями? В них теж має бути баланс з реальністю?
– Так. Ще три роки тому я казала, що в мене немає мрії, бо мрія – це щось недосяжне, щось як Еверест. А про все інше думала – це цілі і плани. На сьогодні в мене багато є друзів і знайомих, для яких звичайні речі є недосяжними, тому зараз я мрію. Нещодавно я дізналася, що мій друг, який все життя вів здоровий спосіб життя, захворів на рак. Він сказав мені: «Це не несправедливість. Це велика удача. Саме на своєму прикладі я зможу показати іншим людям, що будь-яку хворобу можна подолати». Я мрію, щоб усі ті люди, хто брав участь в нашому проекті і всі, хто його відчув, знали: «Мрії здійснюються. Треба тільки вірити і діяти». У всіх є шанси і сила іти вперед, допомагати іншим.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору