“Куди піти, що почитати та як відпочити”: черкащани радять, як із користю провести час на локдауні

15 січня 2021, 12:42

фото тематичне

Зимовий локдаун в Україні позбавив багатьох звичних радощів: походів у кіно, розважальні центри, спортзали чи ресторани. Тож, якщо вам уже набридло сидіти вдома та гортати стрічку новин у Фейсбуці чи Інстаграмі, ми підібрали для вас поради, які допоможуть цікаво, а, головне, корисно провести цей карантин.

Що робити вдома на карантині?

"Релакс, саморозвиток або ремонт"

Скрайберка, тренерка з візуального мислення Юлія Кнюпа наразі, як і багато інших людей, працює з дому. Дівчина розповідає, що найскладнішим для неї в цьому випадку є перемикання з режиму "робота" в режим "відпочинок", адже ці межі постійно розмиваються.

- Я змирилася з цим, бо ані вдягання "робочого" одягу, ані робота лише за спеціально обладнаним місцем не допомогли. А ось відпочивати на карантині зовсім нескладно: виспатися, прийняти ванну, зробити маску для обличчя, самомасаж. Приготувати їжу, прочитати книгу, подивитися кіно чи онлайн-курс, - говорить Юлія.

Речник УДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко вважає, що відносно вільний час - це гарна нагода зайнятися самовдосконаленням. 

- Можна почитати, вивчити якусь програму, графічний редактор або відеоредактор, а також попрацювати з інструментами чи зробити ремонт вдома, - радить Костянтин Проценко.

"Фільми, настільні ігри чи руханки"

Художниця Тетяна Черевань на карантині радить дивитися фільми всією сім’єю, читати дітям казки та грати в настільні ігри без зайвого поспіху.

- Якщо ти один - можеш вчитися дистанційно, знайти те, про що давно мріяв, підтягнути свої знання, розвиватися, відвідуючи онлайн уроки, будь то арт- чи бізнес-школа, англійська, або програмування, - каже художниця. 

Райтерка видавництва "Наш Формат" Анна Копил говорить, що не радить на карантині "встрягати" у якісь челенджі чи думати про плани на кшталт "з понеділка нове життя".

- Але спробуйте залишатися фізично активними завдяки руханці чи простим вправам. Можна пострибати по квартирі з дитиною, чи потанцювати під улюблені пісні. Знаходити час на себе, а це може бути читання зранку чи перед сном, щоденна рутина догляду за шкірою чи щось інше, - каже Анна.

"Час із сім’єю та медитації"

Репер Freel розповідає, що під час карантину вони з дружиною завели традицію спільних сніданків та перегляду серіалу "Друзі" за кавою. 

- Також на карантині має з'явитись час на те, до чого раніше не доходили руки — наприклад, вивчення англійської. Тому "Друзів" можна подивитись без перекладу. І ще одна моя щира рекомендація — спробуйте медитувати, в сучасному світі це вкрай необхідна річ. Це 10 хвилин, які можуть дуже позитивно вплинути на ваше життя, - радить репер.

Куди піти та що відвідати?

Костянтин Проценко радить з настанням реальної сніжної зими відвідати гірськолижний курорт у Водяниках. 

гірськолижний курорт в с. Водяники

- Звісно, є більш економний варіант - Соснівка. За нагоди, можна розкласти з друзями багаття на березі або в лісі. Варто розглянути можливість відвідин банного комплексу із сауною, зануренням до діжки із травами. Можна просто піднятися на дах багатоповерхівки і з кавою в руках зустріти ранок чи навпаки з келихом вина спостерігати, як засяють зірки на небі, - каже пап Костянтин. 

Юлія Кнюпа радить виходити на прогулянку рідними Черкасами. 

парк "Сосновий бір"

- Зараз у місті не так атмосферно, як це буває влітку, восени чи навесні, але набережна біля цукрового заводу, від річпорту і аж до Долини троянд, Пушкінський пляж, парк "Сосновий бір" - мої фаворити. На карантині особливо почала цінувати контакт із природою. Беріть із собою термос з чаєм, перекус, тепло одягайтеся - і гайда. Коли часу немає, я гуляю вуличками біля свого будинку і граю в гру "Помітити цікаві деталі". Зізнаюся, з дитинства люблю зазирати у вікна. Навіть якщо видно лише штори - уявляю, що там за ними. Класно бачити красу навіть у відверто "трешових" районах міста. Я люблю таке фотографувати і навіть веду тематичний інстаграм з фотографіями нетуристичних Черкас, - розповідає Юлія. 

Що почитати?

Райтерка Анна Копил рекомендує такі три ідеальні "карантинні" книги: 

- "Простими словами" Марка Лівіна та Іллі Полудьонного. Книжка, яка допоможе розібратися з собою і зі своїми емоціями, можливо ось це уповільнення і трішки самопізнання стане новою сходинкою до змін у вашому житті. З рештою, розуміти свої емоції та причини емоцій своїх близьких – це дуже корисне уміння.

- "Інстамозок" Андрес Гансен. Про те, що інформації і соцмереж стало забагато і що з цим робити. Виявляється, наш мозок запрограмований виробляти дофамін від засвоєння нової інформації. Гортання стрічки і бажання зазирнути в екран навіть під час важливої розмови - не просто лінь чи неввічливість, а справжня залежність. Сподіваюся у часи, коли не відбувається майже нічого цікавого, ця книжка допоможе поринути в інформаційне уповільнення і переглянути своє ставлення до ґаджетів.

- "Самотність. Сила людських стосунків" Вівек Мурті. На мою думку самотність – це монета з двома сторонами. З одного боку уміння бути з собою і проводити цікаво час навіть наодинці – це риса самодостатньої особистості. А з іншого - забагато самотності часом стає руйнівною силою життя. Саме про неї і пише колишній очільник медичної системи Штатів Мурті. Американець дослідив, як сила людських стосунків впливає на соціалізацію та щастя. Актуальна книга як ніколи. 

Що подивитися? 

Якщо ви вже переглянули всі новинки від Netflix та улюблені фільми, то ось невелика підбірка україномовних ютуб-каналів, на які можна "залипнути" з користю для себе.

Клятий раціоналіст

Україномовний науково-популярний контент. "Клятий раціоналіст" розповідає про здоров’я, науковий підхід до побутових речей та критичне мислення. Також на каналі розвінчують міфи та розбирають конкретні фейки. Мета каналу - доносити корисну і важливу інформацію.

Огляд UA

Канал, на якому ви зможете побачити огляди різних гаджетів, новини ІТ техніки, поради що придбати а що ні, огляди на різні ІТ заходи та багато іншого. 

Geek Journal

Канал, на якому ви зможете знайти огляди українських та світових фільмів, актуальні новини зі всього світу. А харизматичний ведучий Тайлер Андерсон розкладе всі переваги та недоліки картин "по поличках". Також на каналі є різноманітні топи та підбірки на будь-який смак. 

Ukraїner

Команда цього ютуб-каналу показує Україну зсередини. Проєкт "Ukrainer" досліджує і розповідає про найвіддаленіші куточки нашої держави. А ще тут неймовірно гарні відео, які сміливо можна показувати знайомим іноземцям, аби передати красу України. 

Історія без міфів

Це канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.

Підготувала Інга Голик

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору