Черкащани просять не піднімати вартість проїзду в міських маршрутках

21 жовтня 2020, 10:00

Електронну петицію з таким проханням учора зареєстрували на сайті Черкаської міськради. Підтримали її вже більше 30 містян.

Автор петиції Олег Ємельянов пише, що протягом останнього тижня в маршрутках часто чує від водіїв і кондукторів, що з листопада планують підняти вартість проїзду до 8 гривень.

- Послугами маршруток користуюся і я сам, і вся моя родина. Нині кожного місяця лише на свій проїзд витрачаю більше 200 гривень. Якщо ж вартість зросте, то мені доведеться платити більше 300. Може, для мене це ще й підйомна сума, але для дідуся й бабусі - вже ні. Їздити на тролейбусі вони не можуть, бо тролейбусна лінія поруч не проведена. Як люди літнього віку зможуть дістатися до лікарні у випадку необхідності? Хто заплатить за поїздку з пересадкою? - обурюється черкасець.

Олег Ємельянов пише, що вартість проїзду в автобусних маршрутах в інших містах - 5-6 гривень. І сплачувати у півтора рази більшу вартість за "проїзд у розвалених занедбаних маршрутках" не хоче.

Помічник міського голови з питань транспортної реформи Павло Мосійчук каже, що про підвищення вартості проїзду в громадському транспорті йому нічого не відомо.

- Підвищення чи будь-яку іншу зміну вартості проїзду ухвалюють члени виконавчого комітету. І лише їм відомо про потенційні зміни, - прокоментував Павло Мосійчук.

Чи підійматимуть ціну на проїзд у маршрутному таксі - невідомо. Але помічник міського голови зазначає, що тролейбусам у Черкасах уже невигідно курсувати містом.

- Учора на виконавчому комітеті оголосили фінансовий план тролейбусного парку станом на наступний рік. І згідно нього, вартість проїзду має становити 6 гривень і 2 копійки.Цьогорічний тариф - 5, 19 гривень. Тому зрозуміло, що транспорт курсує собі у збиток і вартість проїзду не відповідає визначеному тарифу, - пояснює Павло Мосійчук.

Контролювати вартість проїзду в міському транспорті важче й через те, що з жодним перевізником на сьогодні не укладений договір.

- За конкурс між перевізниками має проголосувати виконавчий комітет міста. Але цього не роблять. Без результатів конкурсу жодний договір ми не можемо укласти. Тому що відбуватиметься далі - невідомо, - розповідає Павло Мосійчук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору