
У 2025-му електронні петиції до місцевих рад в Україні відзначають десятиріччя. За цей час до міськрад подали майже 33,5 тисячі таких колективних звернень. Станом на кінець 2024-го року такі сервіси діють в усіх обласних центрах.
За даними аналізу руху ЧЕСНО, у 2024 році до міських рад обласних центрів опублікували 971 електронну петицію для збору підписів. З них 15% зібрали необхідну для розгляду кількість підписів. Черкаси увійшли до трійки міст з найбільшою кількістю звернень - торік на сайті Черкаської міської ради допустили до голосування 104 пропозиції.
Із цієї кількості ініціатив від черкащан, 27 стали електронними петиціями, оскільки зібрали понад пів тисячі підписів.

Решту зареєстрували як звернення громадян. Так, наприклад, скарга на Черкасиобленерго, про позбавлення премії мера, “так як він нічого не робить для того, щоб її отримувати”, і про зменшення премії до 10% - стали зверненнями.
Чотири петиції були відхилені, бо перебували поза компетенцією міськради. Ще три - не підтримали народні обранці.
“У 2024 році за результатами розгляду на сесії трьох електронних петицій рішення про підтримання чи непідтримання петицій не прийняті, оскільки під час голосування вони не набрали необхідної кількості голосів депутатів від загального складу ради”, - йдеться у відповіді на запит ЧЕСНО.
Черкаси входять до шести міст - разом із Києвом, Івано-Франківськом, Одесою, Полтавою та Харковом, - які мають власні платформи для голосування за петиції.
За підсумками минулого року Черкаси посіли друге місце серед обласних центрів за кількістю успішних електронних петицій: 27 звернень отримали необхідну підтримку, поступившись лише Києву, де таких було 46.
Загалом, з 2015-го року, коли в Україні запрацював інструмент місцевих петицій, черкащани оприлюднили 1894 таких звернень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram