Уманчанка Олена Мельник - засновниця та власниця сімейного бізнесу. У її магазині "Just a Сandy" працює майстерня, де діти та дорослі виготовляють цукерки за власним дизайном і смаком.
Про це повідомляє "Укрінформ".
У Туреччині вона живе вже 13 років. Про карамель колись і гадки не мала. Захоплення яскравими солодощами виникло випадково - вона подорожувала з чоловіком-турком Польщею і побачили цукерню, яка привабила яскравими вітринами та казковим інтер’єром.
- Тоді мені здалося, що то було магічне місце, куди радо приходять і діти, й дорослі. Дітлахи бавилися разом із батьками. Дорослі ніби знову повернулися в безтурботне та гамірне дитинство. Ця концепція мені дуже сподобалася. Наше життя досить одноманітне, ми прагнемо додати в нього яскраві барви та смаки. Побути знову дитиною – це завжди цікаво. Так з’явилася мрія, – ділиться Олена.
АВТОРСЬКІ РЕЦЕПТИ, НАТУРАЛЬНІ СКЛАДНИКИ
Відкриттю власної цукерні передувало немало зусиль. Варити карамель Олена навчалася в Україні, потім практикувалася вже у власному цеху в Анталії. Згодом розробила власні рецепти та вже спільно з чоловіком взялися за створення власного бізнесу.
- Навчання проходило у Львові, було інтенсивним і насиченим. Було непросто, але мене так захопило, що вже не мала жодного сумніву – це справа, якою буду займатися, – каже Олена. - Це не був простий шлях. Наприклад, для початку ми переїхали в Анталію та відкрили цех із виробництва карамелі. Навчання – то одне, практика та виробництво – інше. Почала самостійно без підказок викладачів виготовляти. Експериментувала з рецептами, кольорами, фактурою. Щоб виходило ідеально, довелося добряче попрацювати. З навчання взяла базу, а тепер це моя авторська методика та авторська карамель. Використовуємо виключно натуральні барвники й аромати. Ці процеси вимагали і зусиль, і часу. Тоді вже паралельно шукали місце для власної карамельні
ВДАЛА ЛОКАЦІЯ – ПОЛОВИНА СПРАВИ
Історичний центр Анталії – Калеічі, що перекладається як «всередині фортеці», – місце унікальне. Тутешні будівлі належать до римського, візантійського, сельджуцького, османського історичних періодів. Вузькі, вимощені вулички тягнуться до моря – до старого порту. Майже всі будинки кам’яні та дерев’яні, автентичні за архітектурою й кольором, з вулиці здебільшого закриті високими парканами, а за ними – затишні садки з подвір’ями. Багато з них збереглися у первісному вигляді, тож вони ніби розповідають про особливості архітектури та тогочасного життя. Тому, коли потрапляєш сюди, час немов зупиняється і переносить тебе на кілька століть назад. Тут завжди гамірно, посидіти в кафе та погуляти старовинними вулицями люблять як туристи, так і місцеві.
- Знайти й отримати місце в Калеічі стало для нас справжньою несподіванкою та удачею. Ми спочатку розповсюджували продукцію через кондитерські та цукерні, шукаючи місце для власної. Коли зрозуміли, що є такий варіант, в історичному центрі, дуже зраділи та схопилися за нього. Також від самого початку мали сприяння від місцевої влади, наш задум підтримали, – тішиться майстриня.
Магазин-майстерня в Калеічі існує майже чотири роки. Відвідувачі вже знають про господиню-українку, декому Олена розповідає про країну та місця, звідки родом.
- Ми вже маємо постійних клієнтів. Окрім розвитку бізнесу, активні й у житті громади. Зокрема, підтримуємо проєкти української громади в Анталії. Коли сюди приїздили діти зі Сходу України та діти, які втратили батьків у АТО/ООС, проводили для них майстер-класи. Це радість – сприяти таким добрим справам, мати зв'язок з Україною, – розповідає уманчанка Олена.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram