Черкаська журналістка Оксана Швед розповіла японцям про жахи війни в Україні. Форум, для якого вона підготувала презентацію, відбувся 15 серпня у Токіо.
За словами Швед, організатори форуму хотіли почути саме жительку країни.
"Подія була офлайн, але я в ній брала участь «заочно» - через записане у Черкасах відео, - розповідає черкащанка. - Це – японський форум для молоді, який щороку збирають 15 серпня. Приурочений він завершенню Другої світової війни. Роблять це, аби нагадати про подвиги японських солдат та нагадати молоді проте, що важливо не забувати історію та берегти свою країну. Запросила мене взяти участь у цьому форумі моя подруга дитинства Наталія. Вона вже тривалий час живе у Японії та цікавиться її історією, особливо пілотами-камікадзе. Минулоріч вона виступала на цьому форумі, а цього року дозволили розповісти про те, що відбувається в Україні. Але була умова – це мав бути «голос з України». Переклад і субтитри робила Наталія. Коли я записувала відео, розуміла, що люди це будуть читати, тому дуже хвилювалася – чи зможу їх зацікавити, чи буде їм цікаво читати, чи правильно підібрала фото. Японці стримані в емоціях, тому переживала за те, якою буде реакція. Але після слів подруги, що люди в залі плакали, зрозуміла, що донести те, що хотіла, вийшло".
Подробиць війни в Україні за кордоном часто не знають, пояснює Швед.
"Я говорила про те, як росіяни вбивають, грабують і ґвалтують українців, як знищують наші міста і села та звинувачують у цьому нас же, - продовжує журналістка. - Про Бучу, Ірпінь, Харків, Херсон та інші українські міста. Про Донецький аеропорт, про Іловайськ. І, звісно ж, те, про що говорила чи не найбільше і не могла не говорити – про Азов, Азовсталь, теракт у Оленівці. У багатьох країнах цього не показують по телевізору як у нас, більше того – там це могли прочитати з проросійських джерел, бо ж російська пропаганда, на жаль, нині всюди. Вони пропагують свій «рускій мір» не лише на окупованих територіях, а й всюди де можуть. Наше ж завдання – донести і показати правду. Показати, за що вмирають українські чоловіки, жінки, діти. Пояснити, що ми захищаємо своє і інакше не можемо".
Наталія Коробченко, яка запросила Оксану, каже, що була впевнена у здатності подруги донести до японців емоції, які нині переживають українці.
"Я знала, що вона впорається з такою задачею, - запевняє Наталія. - Ціль була - дати слово українцю або українці і розповісти Японії та японцям ще раз, що насправді відбувається в Україні та чому не можна любити росію. Я Оксані запропонувала - вона погодилась. Минулого року я виступала з доповіддю про японських пілотів-камікадзе, порівнювала з нашими хлопцями з донецького аеропорту і знову нагадувала про те, як важливо берегти свою країну та мир. В цьому році я була у якості спеціального гостя та представляла Оксану перед її виступом".
Форум молоді проходить щороку. До епідемії коронавірусу його влаштовували на площі перед храмом Ясукуні. Наразі основна частина проходить в обмеженому стилі з трансляцією на Ютуб.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram