Черкащанка розповіла, як зробити новорічні екоприкраси із шишок, гілочок та сушених ягід (фото)

31 грудня 2019, 10:32

Ялинки, іграшки та віночки на дверях створюють незабутню атмосферу нового року та Різдва. Особливе задоволення можна отримати, якщо власноруч виготовляти такі новорічні прикраси. Черкаська майстриня Сніжана Калюжна розповіла, як, не бувши художником і за мінімальних витрат, створити святкову атмосферу у своїй домівці і виготовити оригінальні новорічні екоприкраси, пише "Вичерпно".

Аби прикрасити свою оселю, черкаська майстриня використовує новорічний декор, який виготовляє власноруч. Це як традиційні, так і нестандартні віночки, креативні ялиночки, сніговики, підсвічник, панно, іграшки, композиції з хвойних гілок, сушених лимонів, запашної кориці тощо.

- Ялинка (жива чи штучна), ляльки Діда Мороза і Снігурки поряд, кілька паперових гірлянд під стелею – класичний новорічний декор радянської епохи. Сьогодні, на щастя, наше життя набагато різноманітніше і на новорічно-різдвяні свята ми вже звикли прикрашати свої оселі, декоруючи все що завгодно: вікна, двері, стелі, стіни, сходи, меблі, страви. Для мене декорування оселі перед святами – це і є відчуття щастя. Я б сказала, це створення щастя власноруч у конкретному місці і в конкретний час, — розповіла пані Сніжана.

Майстриня зауважила, що для створення декору звикла використовувати горішки, ягоди та дерево, яке є найприроднішим матеріалом, що в усі часи людина використовувала для своїх потреб.

- Нині, в епоху боротьби за екологію, дуже популярні дерев’яні іграшки. Вони дорогі, бо екологічні. У нашому суспільстві дерев’яні іграшки чомусь є синонімом важкого дитинства. Однак дерева для моїх ековиробів замало, я волію принести до оселі всю атмосферу лісу: листя, горіхи, гілки, сушені ягоди. Мій різдвяний декор стовідсотково натуральний – це і віночки з шишок, і гірлянди з цитрусових, і, звичайно, тільки справжня новорічна ялинка з лісу. Новорічні композиції можна придбати готові, але це зовсім не обов’язково — їх можна зробити власноруч, до того ж дуже бюджетно. Новорічну композицію можна зробити з хвої, гілок, квітів, новорічних іграшок, гірлянд, намиста, цитрусів, прянощів, цукерок, шишок, жолудів, свічок, сухоцвітів, моху, красивого паперу, тканини та стрічок, — зауважила Сніжана Калюжна.

Для того, щоб створити новорічну прикрасу необхідно враховувати кольорову гаму. Традиційно новорічними кольорами вважаються червоний, зелений, білий, золотий та сріблястий. Варто зауважити, що у 2020 році головними кольорами стануть білий і металевий.

- Можете поекспериментувати і дібрати інші кольори, що підходять до вашого інтер’єру. Новорічні деталі або ліхтарики допоможуть композиціям будь-якого кольору і стилю перетворитися на святкові. Потрібний настрій допоможуть додати ягоди, гілки, іграшки, шишки та інші зимові атрибути, — підкреслила майстриня.

Як власноруч створити новорічний вінок?

Ошатні віночки вже стали звичною частиною святкового декору, адже вони є універсальними. Їх можна зробити практично із чого завгодно і вибрати для них будь-яке місце: повісити на вулиці або в приміщенні, на двері або вікно, над ліжком чи столом, на дзеркало або люстру, навіть просто поставити на тумбочку.

- Сходіть разом із дітьми до лісу або парку, наберіть шишок і творіть красу. До речі, перед тим як використовувати зібрані шишки потрібно їх добре промити від бруду і висушити при кімнатній температурі. Зазвичай днів за п’ять шишки повністю висихають і розкриваються у всій своїй красі. Щоб пришвидшити процес, можна висушити їх на радіаторі, звісно ж, якщо він не електричний. Новорічний декор з сухих шишок не деформується з часом і можна використовувати декілька років поспіль, — наголосила пані Сніжана.

За її словами, для створення новорічного віночка знадобиться: картон, клейовий пістолет, шишки (можна замінити горіхами), гілочки сосни та яскрава стрічка.

Виріжте з картону коло діаметром 25 см (чим більше вінок, тим твердіша потрібна йому основа і більша кількість шишок.) Якщо у вас картон не дуже щільний, підготуйте два кола і склейте їх між собою. У колі виріжте серединку і розкладіть по картонному колу шишки. Деякі з них можуть дивитися на вас носиком, інші лежати боком. Головне, щоб вони якомога щільніше та охайніше заповнили простір. Приєднайте їх клейовим пістолетом. Проміжки між шишками заповніть гілочками ялинки (їх можна не приклеювати, оскільки з часом почне підсихати й осипатися хвоя, тож її можна буде легко прибрати, а коло з шишками використати знову наступного року). За смаком до композиції можна додати яскравості за допомогою стрічки: можна обгорнути по колу чи подекуди приклеїти бантики. На завершення, пропоную додати трішки «снігу» — декілька мазків білої фарби, — додала майстриня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору