Буцька територіальна громада готується до відкриття туристичного сезону в Буцькому каньйоні. Сезон розпочнеться фестивалем «Grillfest», який відбудеться 29-30 квітня. У якому стані природний об’єкт та якої шкоди йому завдають туристи, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".
У весняно-літній період в середньому щотижня Буки відвідує понад 1000 людей, - розповідає місцевий екскурсовод Олександр Коваленко.
Олена Олійник 67 років проживає в Буках. Каже, з дитинства любить відпочивати на каньйоні. Приходить сюди з дітьми, онуками та друзями.
Буцький каньйон утворений в межах річки Гірський Тікич. Зі слів Олени Олійник, рівень води в річці значно зменшився за останні 30 років.
Те, що рівень води зменшився підтверджує і Олександр Коваленко.
- Півмісяця назад рівень води був 70 сантиметрів. Зараз дуже малий рівень води, а ближче до літа стане ще менше. Тут дуже великий перепад води, - каже екскурсовод.
Як наслідок, каже Олександр Коваленко, свою роботу припинили вісім млинів, які раніше діяли в каньйоні.
- Зараз із них залишився тільки один. Повністю працював від води, там стояло колесо, яке крутило всі механізми млина, - розповідає екскурсовод.
Завдаю шкоди каньйону не лише фермери, а й туристи. Наприклад, забивають до скель металеві гачки або троси. У такий спосіб руйнують поклади граніту, вік яких дослідники оцінюють у 2,5 мільярди років.
Детальніше - у сюжеті.
Читайте також: На Черкащині відбудеться гриль-фест.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram