Черкащанам розповіли про зміни у призначенні і виплаті субсидій з 1 грудня

15 листопада 2022, 17:01

Із 1 грудня 2022 року Пенсійний фонд буде і призначати, і виплачувати субсидії та пільги.

З 1 грудня Пенсійний фонд повністю бере на себе виконання функцій Фонду соціального страхування, тобто призначатиме й виплачуватиме субсидії та пільги малозабезпеченим громадянам.

До кінця року функції з призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу від органів соціального захисту населення перейдуть до органів Пенсійного фонду України.

Громадяни, як і раніше, можуть подавати документи через ЦНАПи органів місцевого самоврядування або ж до сервісних центрів Пенсійного фонду України.

Незмінним залишиться і спосіб виплати пільг: на банківський рахунок або через пошту.

У листопаді Фонд соцстрахування ще призначатиме виплати, але надаватиме їх уже Пенсійний фонд. Тобто для отримувачів упродовж цього часу нічого не зміниться, оскільки повноваження та виплатні реєстри від однієї структури до іншої передаватимуть поетапно.

Як пояснила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, по призначення субсидій люди можуть звертатися туди, куди й раніше: до Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), а також до місцевих управлінь соцзахисту. А вже з грудня тим, кому призначають їх уперше, треба буде звертатися до Пенсійного фонду або ж, як і раніше, — до ЦНАПів.

Тим громадянам, які отримували субсидії минулого опалювального сезону, перейматися нема чого: їм перепризначать виплати автоматично.

Документи, особові справи від органів соцзахисту до Пенсійного фонду також передадуть без участі отримувачів субсидій та пільг.

В подальшому планується, що процеси призначення та виплати житлових субсидій будуть відбуватися в автоматичному режимі, а заявку на надання відповідної послуги можна буде сформувати в електронному кабінеті Фонду.

За інформацією пресслужби ГУ ПФУ в Черкаській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії з 1 грудня зростуть: скільки отримуватимуть українські пенсіонери

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору