Черкащанам розповіли, коли варто підгодовувати птахів у парках

27 листопада 2019, 23:06

Підгодівлю потрібно почитати з настанням постійних морозів, або снігового покриву, припиняти ж варто, коли сніг сходить та морози вже незначні. Про це розповів волонтер Вадим Жуленко.

За його словами, під час підгодівлі потрібно чистити годівницю від залишків корму та посліду, бажано робити це не рідше, ніж раз у два тижні. Після підгодівлі годівничку потрібно зняти, почистити і нехай вона чекає наступної зими.

Читайте також: В одному з черкаських парків підготували годівнички до зими

Активіст запевняє, що птахам не можна давати будь-які хлібобулочні вироби, пшоно, рис, гречку та перловку. Також варто не засмічувати годівнички солодким, солоним і смаженим.

ількість видів та особин птахів у парках Черкас взимку змінюються залежно від погодних умов. Так у нас що нижча температура, то збільшується кількість птахів, а якщо погода покращується, то - зростає різноманіття видів.

Волонтер запевняє, що в наших парках зазвичай одні й ті ж самі види зустрічаються в різні зими, але бувають не щорічні випадки появи великої кількості омелюхів, дроздів-чикотнів, чечіток тощо.- Птахи в годівницях поводяться по різному. Синиця велика – намагається проводити в годівниці щонайменше часу, бере по одній насінині й летить, гаїчка болотяна – так само як і синиця велика, але намагається взяти 2-3 насінини, ховає їх в корі дерев і знову повертається. Повзик – може бути довгий час в годівниці й інколи ганяє інших птахів. А от, наприклад, щиглик – може нікого не пускати до годівниці, - додає Вадим.

Читайте також: Сало, хліб, чи пшоно?: черкащанин розповів, як годувати птахів узимку

Поділитись

Коментарі

Черкащанка сказав:

Вибачте, що глузую, але ЯКУ “НАСІНИНКУ” бере синиця, щиглик та повзик, якщо “птахам не можна давати пшоно, рис, гречку та перловку”?))) Бажано назвати, ЩО ж можна давати птахам?

Залман сказав:

Якщо неможна – “…хлібобулочні вироби, пшоно, рис, гречку та перловку..”
то залишаються тільки: пшениця, ячмінь, овес, просо традиційні рослини для нашого регіону

Cas сказав:

Читайте також: Сало, хліб, чи пшоно?: черкащанин розповів, як годувати птахів узимку – тут детальніше. Можна давати соняшникове насіння, горіхи, просо, насіння бур’янів та багато чого іншого

Cas сказав:

Посилання виділене, читайте уважніше. Залишиться менше запитань)

Вгору