З першого січня у нашій державі розпочате розгортання сил територіальної оборони. Така вимога закону «Про основи національного спротиву». Бригада територіальної оборони – це підрозділ Збройних Сил, який підтримуватиме порядок, виловлюватиме ворожих диверсантів та охоронятиме стратегічні об’єкти в кожному великому місті чи районі.
Про головні завдання черкаської бригади розповів заступник командира, депутат Черкаської міської ради Руслан Батир, інформують Вечірні Черкаси.
– Руслане Анатолійовичу, які завдання покладені на сили територіальної оборони?
– Із 1 січня в Україні вступив у дію закон «Про національний спротив». Відповідно до нього в обласному центрі Черкасах та кожному з чотирьох районних центрів створюються батальйони територіальної оборони. Усі вони об’єднуються в бригаду територіальної оборони, якою керує полковник Анатолій Стуженко. Я є його заступником. Які наші функції? В час «Ч» ми мусимо забезпечити функціонування органів державної та місцевої влади на Черкащині, охороняти стратегічні об’єкти та об’єкти комунальної власності, виявляти та знищувати ворожих диверсантів. Бригади в прикордонних областях ще й допомагатимуть охороняти державний кордон. В бригаді є штатні співробітники та резервісти, які працюють за основним місцем роботи.
– Як потрапити у бригаду?
– Найперше шукаємо колишніх військових із досвідом бойових дій. Але, забігаючи наперед, скажу, що таких у нас не більше 10%. Решта – волонтери, патріоти, ветерани, люди, яким не байдужа доля батьківщини. Беремо також осіб, які не були на війні, але мають військову спеціальність – водії, зв’язківці. До 30% від загальної чисельності – жінки. Тобто ніяких гендерних обмежень немає. Усі члени бригади мають пройти медичний огляд і перенавчання у військових частинах. В ідеалі мені бачаться сили територіальної оборони чимось схожими на резервістів Ізраїлю, які за 24 години можуть поповнити ізраїльську армію. Окремо скажу, що підрозділи територіальної оборони ніяким чином не замінюють строкову службу в лавах Збройних Сил. Майбутній військовий має пройти вишкіл в лавах ЗСУ, а вже потім приєднатися до територіальної оборони. До резерву беремо навіть тих, хто не має військової спеціальності й не проходив строкову військову службу у Збройних силах, але почуває себе патріотом і не хоче бачити на українській землі чобота окупанта.
– Член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський заявив, що у всіх прикордонних з Росією областях бригади територіальної оборони вже отримали зброю. Яка ситуація в Черкасах?
– Я не маю права розголошувати цю інформацію. Скажу лише, якщо прикордонні області отримали зброю, то Черкащина не буде винятком. Ми матимемо все, що потрібно для функціонування бригади територіальної оборони. І зброю теж.
– Очевидно, що ворог використовуватиме в тилу своїх диверсантів. Чи покладено на бригаду територіальної оборони функцію їхнього знешкодження?
– Це буде одним із головних завдань. У складі черкаської бригади територіальної оборони буде підрозділ, який знешкоджуватиме російських диверсантів. Напад на Україну точно не здаватиметься ворогу легкою прогулянкою.
– Не дай Боже, в разі окупації Черкащини, ви готові до партизанських методів боротьби?
– Усі сценарії опрацьовані й ми маємо алгоритм дій у будь-якій ситуації.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram