Одним із найважливіших показників якості готових консервів є герметичність банок, що забезпечує зберігання консервованого харчового продукту.
«Негерметичність консервів – це основна вада, що спостерігається після стерилізації», – зазначив начальник відділу безпечності харчових продуктів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Сергій Гончаров.
Фахівець наголошує, що банки у фабричних консервів повинні бути гладенькими, без тріщин, різних деформацій, іржі, чорних плям. Кінці банки повинні бути пласкими або злегка вигнутими. Допускаються незначні перегини жерсті, незначні вм’ятини, матовість та сліди від обладнання.
«Не варто купувати консерви, які на поверхні банки мають значні механічні пошкодження, пом’ятості, елементи вакуумної деформації, іржі, забруднення», – розповів Сергій Гончаров.
Тушонка у склотарі має переваги перед закритими бляшанками, адже через скло можна побачити вміст консерви. Усередині банки повинні проглядатися волокна порізаного м'яса, а не перемелений фарш, не грудки пофарбованої сої, не шкіра і не вода, що збільшує вагу.
За словами Сергія Гончарова, особливу увагу слід звертати на виявлення банок із «бомбажем» та негерметичних. Бомбажними вважаються банки, що мають здуття. У випадку недостатньої стерилізації (порушення режиму температури), значного обсіменіння м’ясної сировини мікрофлорою, перетримування м’яса на виробничих столах або порушення герметичності банок у них після стерилізації відбувається посилений ріст мікроорганізмів, що призводить до мікробіологічного бомбажу. Споживання такої консервованої продукції може призвести до важких токсикоінфекцій.
При купівлі консервів варто звертати увагу на маркування продукту, зокрема:
- на дату виготовлення,
- термін придатності,
- умови зберігання,
- інгредієнтний склад продукту.
Якщо відкрита банка з ще не закінченим терміном зберігання викликає у вас підозру, бентежить запах або зовнішній вигляд вмісту, краще не ризикувати власним здоров’ям і не пробувати сумнівний продукт. Після покупки варто зберігайти чек, адже за його наявності повернути недоброякісний товар буде простіше.
За інформацією управління Держпродспоживслужби в Черкаській області
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Черкащині зареєстрували перший випадок ботулізму цьогоріч
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram