Черкащанам розповіли, як не захворіти на грип на початку епідсезону

10 жовтня 2018, 11:19

Черкащанам розповіли, як не захворіти на грип на початку епідсезону

З приходом осені зростає ймовірність захворіти на грип чи ГРВІ. Сімейний лікар АЗПСМ, що у Червоній Сободі, Ірина Ракітіна переконана, що якщо дотримуватись кількох простих правил, шанси підхопити інфекцію зводяться до мінімуму, повідомляє "Сільські обрії".

Їсти гаряче і не перемерзати

Перш за все, потрібно подбати про те, щоб раціон харчування був збалансованим.

- З їжею білки, жири та вуглеводи мають надходити в потрібній кількості, - радить Ірина Ракітіна. – У раціоні мають бути м'ясо, риба, овочі і фрукти. Добре впливають на організм гарячі страви. А також продукти, багаті на вітамін С. Це смородина, яка смакує і з чаєм, і з хлібом, а також капуста, з якої можна зготувати багато смачних та корисних страв.

Окрім того, в розпал епідемії вірусних захворювань варто уникати великого скупчення людей і частіше мити руки.

-  Упродовж дня ми безліч разів несвідомо торкаємося обличчя. А слизові оболонки – це ворота для мікробів, які "осідають" на наших руках, -  пояснює Ірина Миколаївна. -  Зрозуміло, що приміщення потрібно частіше провітрювати, а також робити вологе прибирання. Адже мікроби гинуть при низьких температурах.

Серед простих порад зміцнення імунітету - необхідність дотримуватись режиму праці та відпочинку, не перевтомлюватися. Добре також займатись спортом, більше гуляти на свіжому повітрі, якщо погода дозволяє, вдягатись відповідно до погоди, щоб не перемерзати.

Вересень і жовтень – кращі місяці для вакцинації

При цьому Ірина Ракітіна акцентує увагу, що при виникненні симптомів погіршення самопочуття, навіть незначних, краще звернутися до лікаря.

- Людина не може самотужки розрізнити, чи в неї ГРВІ чи грип. І якщо вірусну інфекцію можна подолати народними засобами на кшталт "чай з калиною-малиною", то від грипу чайок не допоможе. А наслідки можуть бути серйозні – ускладнення в роботі серцево-судинної системи та нирок. Для профілактики захворювання добре зробити вакцинацію. Особливо людям, які належать до груп підвищеного ризику.

На аргумент, що зараз у суспільстві досить неоднозначне ставлення до вакцинації і безліч негативної інформації, лікарка зауважує, що вакцини від грипу, які зараз представлені на ринку, - "сертифіковані, перевірені і безпечні".

- Навіть якщо людина, яка вакцинувалась, захворіє на грип, його перебіг буде легшим, а ускладнень – менше, - констатує сімейний лікар Ірина Ракітіна. – До речі, найкращі місяці для вакцинації – вересень та жовтень.

Читайте також: За тиждень на Черкащині на ГРВІ найчастіше хворіли діти.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору