“Історичні заповідники, яскраві краєвиди та оригінальні місця для фотосесій”: черкащанам радять, де краще відпочити восени (опитування)

27 вересня 2020, 20:00

Традиційно 27 вересня у світі відзначають день туризму. Цього року пандемія коронавірусу внесла свої корективи у плани на відпочинок для багатьох українців, проте повністю відмовлятися від подорожей зовсім не обов’язково. Журналісти “Про все” зібрали для вас місця в Україні та за її межами, які особливо прекрасні восени.

Операторка та режисерка монтажу, івент-організаторка Марина Сухенко говорить, що хоч карантин і загострює бажання вирватися подалі з дому, але поки дівчина утримується від поїздок на далекі відстані. 

фото з особистої сторінки у "Фейсбук"

- Якщо є можливість на один день радила вирватися в межах області на Буцький каньйон, у Корсунь-Шевченківський парк, Бучацьке озеро, відвідати Чигирин та Умань.  Скрізь восени особливо гарно й затишно. Та насправді головне - озиратися  на шляху, помічати красу навкруги, кайфувати під час подорожі, а не радіти кінцевій точці у навігаторі, - радить Марина.

Буцький каньйон. Фото з мережі

Для ексголови Черкаської ОДА Романа Боднара відпочинок нерозривно пов’язаний з подорожами, під час яких можна побачити невідомі раніше місця та надихнутися історією, якою вони пронизані. 

фото з особистої сторінки у "Фейсбук"

- Коли ти відвідуєш нове місце, то виходиш за межі свого усталеного життя, в якому перебуваєш більшу частину свого часу. На Черкащині дуже багато заповідників, тому всім раджу їх відвідати. “Холодний Яр” - не потребує уже жодної реклами. Вся його територія насичена відповідною енергетикою. Хто там побуває, той обов’язково зрозуміє, чому саме “Холодний Яр” пов’язують з духом бунтарства та потягом до незалежності і волі. Також раджу відвідати Музей Трипільської культури в Легедзиному та село Трахтемирів, що в Канівському районі, - каже Роман Боднар.

Урочище "Холодний Яр". Фото з мережі

Для журналістки видання “Про все” Аліни Євич найбільш бюджетне місце поблизу Черкас, де можна відпочити з осіннім настроєм - недобудована Орбіта біля Чигирина.  

- Навколо неї - доволі густий ліс, на якому можна влаштувати стандартну фотосесію "потопаю в листі". Враховуючи, що місце не людне - сміття відсутнє, зайві люди також не заважатимуть у кадрі. Сама Орбіта величезна - це повноцінне закинуте середньостатистичне містечко. Окрім декількох дев'ятиповерхових будинків є закинуті цехи, споруди для їдалень і кав'ярень, труба та декілька підвалів. Стосовно безпеки останніх є величезні сумніви, тому туди краще не заходити. Однак фото з дев'ятиповерхівок будуть доволі видовищні - на них помістяться й руїни, і небо з лісом. Якщо додатково виділити годину часу, можна проїхати до дамби, яка знаходиться на межі Кіровоградської й Черкаської областей. Відстань від Орбіти до неї - близько кілометра. Вона не надто довга, але саме розуміння, що ти стоїш на межі двох областей, подобається, - розповідає Аліна. 

фото з особистого архіву Аліни Євич

Черкаський блогер Денис Колесник радить черкащанам відвідати місто Яремче, що в Івано-Франківській області.

фото з особистої сторінки у "Фейсбук"

- Я був там ще в далекому 2000 році, але це місто дуже мені запам’яталося. Особливо - яскраві карпатські краєвиди, гірські річки та чудова природа. Якщо поїдете у Яремче, обов’язково відвідайте залізничний міст, вік якого становить понад 100 років, подивіться на водоспади. Дуже цікавий там саме сувенірний ринок з багатьма різноманітними витворами гуцульської майстерності. Взагалі, дуже класна природа,  чисте повітря та вода в річках, привітні люди. Я і сам хочу туди повернутися ще раз, - розповідає Денис Колесник.

Яремче. Фото з мережі

Голова ГО “Життя без бар’єрів” Леся Валяєва говорить, що восени обов’язково б з’їздила в Карпати.

фото з особистої сторінки у "Фейсбук"

- Мені дуже подобається Східниця - селище міського типу у Львівській області, а також Бальнеологічний курорт національного значення імені Омеляна Стоцького. У Східницькому родовищі мінеральних вод сьогодні налічується 38 джерел і 17 свердловин з різним хімічним складом мінеральної води. Для відвідувачів сьогодні доступні води з 10 джерел і трьох свердловин. У родовищі, зосередженому здебільшого у селищі та на схилах прилеглих гір, що входять до складу Національного природного парку «Сколівські Бескиди», є мінеральні води «Нафтуся» чотирьох типів, а також джерело з мінеральною водою типу "Боржомі". Крім чудової води, у Східниці мене зачаровує природний парк "Сколівські Бескиди". Неймовірна природа, величні смереки, дерев'яні альтанки серед гір - чудове місце для релаксу, - розповідає Леся Валяєва. 

Східниця. Фото з мережі

За словами репера Андрія Шалімова (псевдонім “Фріл”), ситуація з подорожами зараз для України не краща: шенгенська зона майже повністю закрита для звичайних людей, тому доводиться щось вигадувати. 

фото з особистої сторінки у "Фейсбук"

- Подорожі ненькою очевидні і напрошуються самі по собі – впевнений, про це скажуть і так.  Я ж пораджу відвідати Стамбул. Я був там 4 роки тому, це була наша перша спільна подорож з дружиною. Величезне місто, коктейль з різноманітних культур, зі смачною кухнею і неймовірною архітектурою. Окрім цього, Стамбул розташований одразу в Європі і Азії і ви зможете побувати за одну поїздку на двох материках.  Для в'їзду в Туреччину зараз не потрібні тести тощо – тож раджу відвідати колишню столицю Римської імперії, - каже репер.

Спілкувалася Інга Голик

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору