Черкащани вже в лютому відчують зниження тарифу на газ до 30%. За ініціативи Президента, на період карантину буде запроваджено державне регулювання ціни на газ. На цьому наголосив т. в.о. голови Черкаської ОДА Віктор Гусак. Натомість обласна державна адміністрація готова стати майданчиком для обговорення та напрацювання конструктивних пропозицій у цій сфері.
В Черкаській області на сьогодні є 2 оператори газорозподільних систем: АТ “Черкасигаз” та ПрАТ “Уманьгаз”, який надає послуги на території Маньківського, Христинівського, Уманського районів та м.Умань.
– Рішення про державне регулювання ціни на газ тимчасове та не означає, що Уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Крім того, на ринку газу зараз існує низка проблемних питань. Тому у держави буде час відрегулювати ринок, подолати монополію окремих компаній. У свою чергу Черкаська обласна державна адміністрація готова стати майданчиком для напрацювання конструктивних пропозицій та подальшої передачі їх вищому керівництву. Ми вже звернулися до НКРЕКП із проханням врегулювати тариф на розподіл природного газу в Умані, де тариф значно перевищує ціну іншої газорозподільної компанії на ринку області. На підприємстві “Уманьгаз” мають пройти відповідні перевірки НКРЕКП, – повідомив Віктор Гусак та додав, що обласна державна адміністрація спільно з газорозподільними компаніями області в межах повноважень проведе відповідну роботу.
Важливо, що сьогодні черкащани самі можуть обрати постачальника газу із найнижчою ціною. Саме це і сприятиме демонополізації ринку газу.
Змінити газопостачальника вже зараз можна у Приват24. З середини січня заключити договір з Нафтогазом також можна буде у відділеннях Ощадбанку, що також має сприяти збільшенню конкуренції серед усіх верств населення.
Якщо споживач вирішує змінити постачальника й обрав нового, це не потребує узгодження зі старим постачальником чи заміни обладнання. Новий постачальник самостійно вирішує всі формальні питання, що пов’язані з переходом споживача до іншої компанії. Також при зміні постачальника газу пільги та субсидії зберігаються.
До того ж споживачі можуть платити за доставку одним платежем за квартал, півроку, або навіть на рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісії при проведенні платежів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram