Тривожна валіза призначена тільки для максимально швидкої евакуації з небезпечної зони. Небезпечною зоною вважають землетрус, потоп, пожежу, криміногенну ситуацію, епіцентр військових дій тощо. Такий рюкзак має бути в кожній родині.
Список речей:
Копії важливих документів у непромокальній папці. Заздалегідь зробіть копії паспортів, водійської посвідки, документів, які підтверджують право власності на нерухомість, автомобіль тощо. Документи складіть так, щоб у разі потреби їх можна було легко дістати. Бажано покласти в папку фотографії рідних і близьких.
Кредитні карти й готівка. У вас завжди (в будь-який час) повинен бути певний запас грошей.
Дублікати ключів від будинку та авто.
Карта місцевості й доведений до відома всіх членів сім'ї спосіб екстреного зв'язку і місце зустрічі.
Пристрої зв'язку і доступу до інформації. Невеликий радіоприймач, який дасть змогу бути в курсі того, що відбувається. До нього - запасні батарейки. Також можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.
Ліхтарик, а краще кілька.
Водонепроникні компас і годинник.
Мультитул - багатофункціональний інструмент, в якому заховані додаткові інструменти (ніж, шило, пила, викрутка, ножиці тощо).
Ніж і невеличкий топірець.
Сигнальні засоби (свисток, фальшфейер).
Декілька пакетів для сміття місткістю 120 л, які можуть замінити тент, якщо їх розрізати.
Рулон широкої клейкої стрічки.
Синтетичний шнур, діаметром - 4-5 мм й довжиною - 20 м.
Блокнот і олівець.
Нитки та голки.
Аптечка першої необхідності. Кількість ліків має бути розрахована на надання допомоги не тільки собі, а й близьким людям:
бинти, лейкопластир, йод, вата, медичний спирт;
активоване вугілля (інтоксикація);
«Парацетамол» (жарознижувальний);
«Супрастин» (алергія);
«Імодіум» (діарея);
«Фталазол» (кишкова інфекція);
«Альбуцид» (очні краплі);
антибіотики у порошках.
Зазначайте всі вжиті ліки — дозування і спосіб застосування. Імена та телефони ваших лікарів. Обов'язковий стежте за терміном придатності.
Одяг: спідня білизна (два комплекти), шкарпетки бавовняні (дві пари), запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в'язана шапка, рукавиці, шарф, надійне і зручне взуття.
Мінінамет, килимок-піна, спальник.
Гігієнічні засоби: зубна щітка і паста, невеликий шматочок мила, рушник (продаються пресовані в супермаркетах), туалетний папір, кілька упаковок сухих носових хустинок та вологих серветок. Жінкам — засоби особистої гігієни. Можна також узяти бритву і манікюрний набір.
Все необхідне для дітей.
Посуд: казанок, фляга, ложка, чашка (краще металева 0,5 л), розкладний стаканчик.
Сірники (туристичні) й запальничка.
Запас їжі на кілька днів. Все, що довго зберігається, займає мало місця і можна з’їсти без приготування. Питна вода на кілька днів, яку потрібно періодично оновлювати. Висококалорійні солодощі й льодяники.
Продукти:
м'ясні чи рибні консерви;
галети;
супи швидкого приготування в пакетах;
якщо лишиться місце - будь-яка крупа, макарони, сухі
овочеві напівфабрикати тощо.
Не рекомендується брати в тривожний рюкзак коштовності, цінну ювелірку чи колекційні монети, сімейні реліквії - це зайва вага, яка вас сповільнить, а також приверне увагу потенційних грабіжників чи шахраїв.
За інформацією із пресслужби ДСНС у Черкаській області
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram