Тендеції вчинення шахрайства на Черкащині не змінюються порівняно з минулими роками, проте кількість їх жертв теж не стає меншою. Про протидію аферистам розповів старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області ДКП НПУ Олег Паншутін.
За його словами, основний механізм вчинення шахрайства пов'язаний з використанням фішингових посилань.
- Це і купівля/продаж популярних товарів на платформах. Досить популярна тема в шахраїв - виплати коштів вимушеним переселенцям, українцям, які постраждали від війни, - каже Олег Паншутін.
Нагальним нині є питання втручання в облікові записи користувачів, знову ж таки з використанням фішингових посилань.
- Хочу наголосити на тому, що кожен користувач повинен використовувати всі наявні безпекові можливості їхніх облікових записів. Я говорю про двофакторну автентифікацію, ваші паролі, які повинні постійно змінюватися - раз на місяць. Ваші паролі мають бути складними, мати спеціальні символи. До кожного облікового запису має бути унікальний пароль, який не буде містити вашу осбисту інформацію, - додав правоохоронець.
Популярною тенденцією в молоді нині є надавати свою банківську картку в користування третім особам.
- Ті люли, які передають свої картки в користування третім особам можуть також мати кримінальну відповідальність, можуть бути залучені в різноманітні незаконні операції й тому я наголошую на тому, що потрібно розуміти ризики, в які ви можете потрапити у випадку передачі вашої банківської картки в користування, - каже Олег Паншутін.
Також відділ протидії кіберзлочинам у співпраці з розробниками програмного забезпечення та громадськістю запустив проєкт "Брама", основна ідея якого - інформаційна протидія.
- Цей проєкт є комплексом програмних засобів, основним з яких є телеграм-бот та телеграм-канал "Брама". Завдяки боту громадяни мають можливість надати нам інформацію про протиправні дії, які відбуваються в інтернеті, - зауважив кіберполіцейський.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram