До 17 січня У Черкаському обласному краєзнавчому музеї проходитиме майстер-клас із вив’язування хусток. Також учасниці зможуть зробити фотосесію у традиційному жіночому зимовому одязі.
Як зазначають у музеї, здавна хустка була незамінним елементом жіночого строю. Хустка прийшла на зміну платковим головним уборам (наміткам). У ХVI-ХІХ століттях хустка і намітка побутували як рівноцінні головні убори.
Хустка вказувала на сімейний і соціальний статус жінки. Жінка після заміжжя мала обов’язково покривати голову хусткою. Широко використовували хустку в родинній та календарній обрядовості нашого краю, тому і шанували її як цінну річ. Стриманого кольору хустки носили літні жінки, а молодиці шанували яскраві хустки.
Традиційно хустку вив’язували у різний спосіб - по низькому, високому, «рогатому» очіпку, у дві та три хустки одночасно, по кибалці. Повʼязували їх валиком, укладали "вінком" навколо голови, зав'язували кінці над чолом і ховали їх «калачиком».
У фондовій колекції Черкаського обласного краєзнавчого музею зберігаються «барашкові», «маком», ллянички, шовкові, картаті, «тернові», «миколаївські», плечові, весільні, в’язані, пухові, вишиті шовком із підкладом хустки.
Подібними заходами обласний музей намагається відроджувати й пропагувати українські традиції.
Замовлення за попереднім записом за тел. 0970983676. Вартість майстер-класу з фотосесією - 100 грн.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram