Уже більше 1 мільйона громадян України скористалися програмою “Доступні ліки”, що стартувала у квітні 2017, та отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу чи бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. 16 червня Міністерство охорони здоров’я презентувало перші результати роботи програми, повідомляє офіційний сайт установи.
Станом на сьогодні майже 6 тисяч аптек долучилися до урядової програми “Доступні ліки”. Це означає, що в кожній третій аптеці в Україні пацієнти можуть отримати ліки за рецептом від лікаря від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу чи бронхіальної астми, що входять до програми, безкоштовно чи з незначною доплатою.
Завдяки цій програмі громадяни можуть отримати відшкодування на рівні амбулаторної ланки, лікування захворювань, що відносяться до пріоритетних станів ВООЗ, відшкодування виключно за рецептом, який виписує лікар із зазначенням діючої речовини, відшкодування за найдешевшою ціною, що зумовлює конкуренцію між виробниками та встановлення референтних цін на рівні сусідніх країн.
Разом із цим пацієнт отримав вибір отримувати ліки безкоштовно чи купувати їх за незначну доплату. Проаналізувавши звітні дані Міністерство охорони здоров’я зробило рейтинг регіонів за основними показникам реалізації програми (кількість аптек, що беруть участь у програмі, використані кошти, виписані рецепти, відшкодовані кошти, кількість осіб, які отримали ліки тощо).
Стабільно програма працює у Волинській, Житомирській, Тернопільській та Черкаській областях. У травні активно включились Київ, Київська та Херсонська області. Найгірше програма працює у Чернівецькій, Миколаївській та Луганській областях. Аутсайдерами в цьому списку є Донецька, Закарпатська, Миколаївська та Сумська область.
- Якщо певні райони міста не справляються та не використовують виділені їм на програму кошти, то обласні муніципалітети можуть перерозподілити ці кошти. Крім того у вересні кошти тих областей, у яких програма не працюватиме на належному рівні, будуть передані у бюджет регіонів, які справляються з реалізацією програми найкраще, - зазначив Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.
З 1 липня 2017 року Міністрество охорони здоров’я оновить реєстр референтних цін. Це означає, що з серпня цього року до програми можуть долучитися нові виробники ліків. Наразі в реєстрі доступних ліків є 35 фармкомпаній: 20 європейських, 15 українських та 2 світових.
Крім того Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що Уряд готовий виділити ще додаткові 250 мільйонів гривень на реалізацію програми “Доступні ліки” у 2017 році.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram