Черкащина зайняла 14 місце у загальнонаціональному рейтингу євроінтеграційних процесів

04 лютого 2018, 13:14

Згідно загальнонаціонального рейтингу та визначення Індексу Євроінтеграційного економічного поступу регіонів Черкаська область зайняла 14 місце, таким чинном піднявшись за два роки на 2 сходинки. Перший Індекс разом з Асоціацією регіональних аналітичних центрів проводили у 2014 році за показниками 2013 року, тобто ще до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Черкащина тоді зайняла 18 позицію серед всіх областей України повідомила на своїй сторінці у facebook проектний менеджер за напрямком «Стратегічне планування» в Агенції регіонального розвитку Любов Ропало.

Найбільший вплив на це мали показники питомої ваги імпорту послуг з країн ЄС та середньорічного темпу зростання експорту регіону до країн ЄС. А от послаблення позицій регіону відбувалось за рівнем інституційної підтримки євроінтеграційного поступу з боку регіональної влади в порівнянні з іншими регіонами, де очевидно вигіднішу позицію займали і займають західні області України.

Найкращі показники області:

- за питомою вагою імпорту послуг з країн ЄС;
— за кількістю суб’єктів господарювання промисловості, яким надано право експорту харчової продукції тваринництва до країн ЄС;
— за інвестиційною відкритістю регіону для ЄС;
— за кількістю звернень на антикорупційний сервіс “Пульс” у розрізі зон діяльності митниці в регіонах;
— за рівнем інформаційної підтримки економічного напряму європейської інтеграції регіону;
— за кількістю заходів з економічних питань виконання Угоди про асоціацію на регіональному рівні.

У цьому дослідженні здійснено порівняльне оцінювання ступеня зближення регіональних економічних систем України з ЄС протягом 2014-2016 рр. Згідно методології дослідження фахівці спирались на дані Держстату та регіональних органів статистики, органів фіскальної, митної служби, НБУ, обласних державних адміністрацій.

Таким чином, збирали інформацію як через запити щодо експортно/імпортних обсягів та інших економічно значимих показників так і через моніторинг обов’язкових документів (програм, планів заходів тощо), наповненість вебресурсів регіональних органів влади інформацією для населення про зміст, переваги Угоди про асоціацію України з ЄС та щодо її складової частини «Поглиблена та всеохоплююча зони вільної торгівлі (ПВЗВТ)» та ін.

Вгору