Про це свідчить опитування бізнесменів, проведене аналітиками фінансового порталу «Мінфін».
При формуванні рейтингу області оцінювали за рівнем економічного розвитку регіону, простотою і прозорістю ведення бізнесу, рівнем корупції, наявністю кваліфікованого персоналу, рівнем розвиненості логістики та культурою підприємництва.
Очікувано, що найлегше вести бізнес виявилося в містах-мільйонниках. Рейтинг привабливості міст для бізнесу очолив Київ. Далі йдуть Львів, Дніпропетровськ, Харків, Донецьк, Одеса. Наступними, «відносно розвинутими» областями експерти назвали Вінницьку та Черкаську області.
– Черкаси є своєрідним містом-супутником Києва. Тут ще частково зберігся промисловий сектор. А ось у Вінницькій області двигуном є сам обласний центр, який зараз розвивається дуже динамічно, – зазначають автори рейтингу.
Найбільш закритими для ведення бізнесу підприємці вважають західні області України (окрім Львова), Кіровоградську та Сумську області та Автономну Республіку Крим. Тут, на їх думку, найскладніше будувати довірливі відносини з бізнес-партнерами.
Водночас черкаський підприємець, член Всеукраїнської спілки вчених-економістів Петро Чернявський вважає, що Черкащина дійсно має великий інвестиційний потенціал, але він слабо використовується: аеропорт не працює, річкового сполучення немає, дороги у жахливому стані. На його думку, для розвитку малого і середнього бізнесу Черкащина має не найсприятливіші умови, тоді як великий бізнес охоплений олігархічними структурами.
– Якщо ж говорити про іноземних інвесторів, то Україні зараз складно навіть розраховувати на інвестиційну привабливість через політично і економічно нестабільну ситуацію, – наголосив пан Чернявський.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram