Найбільш безпечним обласним центром України визнано Хмельницький, одразу за ним йдуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ. Натомість, до п’ятірки найнебезпечніших міст потрапили Миколаїв, Сєвєродонецьк, Київ, Кропивницький та Запоріжжя. Про це розповів Інститут суспільно-економічних досліджень, оприлюднивши Рейтинг безпечності обласних центрів України, пише "ВиЧЕрпно".
У свою чергу Черкаси потрапили до десятки найбезпечніших міст, посівши 9 місце у рейтингу.
Рейтинг безпечності обласних центрів України є результатом співставлення даних Третього всеукраїнського муніципального опитування мешканців обласних центрів, проведеного на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (ІRI) та статистики щодо кількості кримінальних правопорушень. Результати вивчення безпечності облцентрів були оприлюднені експертами під час Третьої щорічної Конференції з демократичного врядування у Києві.
Як розповіла експерт з макроекономічної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Крістіна Аврамченко, на позицію міста в рейтингу впливала кількість правопорушень та думка городян щодо рівня власної безпеки.
Рейтинг безпечності українських міст – лише одна складова комплексного аналізу результатів Третього всеукраїнського муніципального опитування, даних Держстату та інших органів державної влади експертами ІСЕД. Крім того, виявилося суттєве розходження між оцінкою українцями свого добробуту і звітом уряду про зростання ВВП у минулому році. Тобто, прогрес в досягненні економічних показників на макроекономічному рівні більшістю респондентів не пов’язується з поліпшенням якості їхнього життя. Детальніше про розбіжності між офіційною статистикою та оцінками громадян в різних сферах можна дізнатися за посиланням – http://iser.org.ua/analitika/analiz-derzhavnoyi-politiki/otsinka-dobrobutu-ukrayintsiv-z-tochki-zoru-vladi-i-suspilstva
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram