Весняно-польові роботи, які нині тривають на полях області, обходяться аграріям значно дорожче, ніж торік. За підрахунками Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА, цьогорічна посівна подорожчала на 800 мільйонів гривень. І це змушує фахівців робити невтішні прогнози - восени хліб подорожчає.
- Валютна лихоманка вплинула на стан посівної. Передусім подорожчали матеріально-технічні ресурси, - розповідає директор Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Ігор Колодка. - Так, пальне стало дорожчим втричі, у стільки ж здорожчали і мінеральні добрива та засоби захисту. Не дешеве нині і насіння.
Для повного виконання всіх весняних сільськогосподарських робіт потрібно 3,5 мільярди гривень, а це на 800 мільйонів більше, ніж торік. Тому нині аграріям доводитья економити. Ігор Колодка розповідає, що якщо, наприклад, торік господарства області закуповували техніку десь на 300 мільйонів гривень , то цьогоріч на таких закупках довелося економити та користуватися старою технікою. Водночас в ОДА запевняють, що всі поля в області будуть засіяні.
- Ми по кожному району вивчали цю ситуацію, проводили зустрічі із керівниками сільськогосподарських підприємств. Й прогнозуємо, що незасіяних полів у нас не буде. Можна сказати, що Черкащина буде з урожаєм, - зазначає Ігор Колодка, але водночас уже зараз прогнозує відчутне зростання собівартості зерна. - Собівартість пшениці буде десь 2,5 тисячі гривень за тонну.
А таке зростання, безумовно, позначиться на вартості готової продукції. Тому вже восени варто чекати на подорожчання хліба.
- Зрозуміло, що сільськогосподарські підприємства не можуть працювати у збиток для себе, і в той же час нам потрібний доступний хліб, тому в ціновому питанні вкрай необхідне державне регулювання, - переконаний керівник.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram